Dom

Rolety wewnętrzne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Rolety wewnętrzne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

W tym artykule dowiesz sie wszystkiego na temat rolet wewnętrznych. To naprawdę doskonałe rozwiązanie do domu, biura, czy mieszkania. Przekonało się o tym już wielu klientów sklepów budowlanych i wykończeniowych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju ochrony przed promieniami słonecznymi, czy nieproszonymi podglądaczami? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

1. Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych?

2. Jaki sposób montażu rolet wewnętrznych wybrać?

3. Mechanizm podnoszenia rolet wewnętrznych – na co zwrócić uwagę?

4. Rolety wewnętrzne – jaka przepuszczalność światła?

Świetny sposób na ochronę przed promieniami słonecznymi, możliwość stworzenia świetnego nastroju we wnętrzu, a także sposób na długi niedzielny poranek bez słońca. To wszystko i jeszcze więcej umożliwiają rolety wewnętrzne.Na podanej stronie znajdziesz ich najlepsze rozwiązania od cenionych, renomowanych firm – przekonasz sie, kiedy klikniesz link!

Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych?

Nasz artykuł zaczniemy od przedstawienia Ci rodzajów rolet wewnętrznych, bo jest ich tak naprawdę kilka. Częstym wyborem są na przykład mini rolety, inaczej zwane także bezinwazyjnymi. Ich montaż jest niezwykle prosty, nie ingeruje przy tym w ściany budynku. Do Twojej dyspozycji producenci oddają także rolety dzień/noc – zdecydowanie jedne z najchętniej wybieranych w ostatnim czasie. Pozwalają w znaczący sposób regulować natężenie światłą i promieni słonecznych, jakie wpadają do domu. Możesz także postawić na rolety w kasecie, które także są rozwiązaniem bezinwazyjnym. Ich główna zaleta to elegancja i minimalizm po złożeniu. Brak wtedy żadnych oznak, że taka roleta w ogóle na oknie jest. Zastanawiasz się, jakie jeszcze rolety możesz wybrać? Na przykład te wolnowiszące, one jednak montuje się już na ścianie lub na suficie, co mocno ingeruje w wystrój wnętrza. Oczywiście, jeśli wybierzesz pięknie wykonaną konstrukcje, może to być świetny dodatek i element wykończeniowy! Rodzaje rolet wewnętrznych to także plisy i rolety dachowe. Jak widzisz jest ich naprawdę sporo, wszystko zależy od Twoich preferencji, albo od sposobu montażu, na jaki chcesz postawić. Przedstawimy Ci teraz możliwości

Jaki sposób montażu rolet wewnętrznych wybrać?

Ten akapit podzielimy na dwie części, bo tyle jest sposobów montażu samych rolet. Pierwszy sposób to ten inwazyjny, jak możesz się domyślać, ingeruje w konstrukcje ściany, czy sufitu. Konieczne jest bowiem nawiercenie otworów do montażu takich rolet. Co warto wiedzieć? Że w większości rolet stosuje się tę metodę z kilku powodów. Jest to rozwiązanie bardzo solidne, stabilne, utrzymujące się na ścianach lub sufitach przez długi czas. Ponadto, kiedy dochodzi do wymiany okien, nie jest konieczny demontaż samych rolet. 

Drugim sposób montażu to ten bezinwazyjny to taki, który nie narusza konstrukcji muru, czy samych ram okiennych i ich powierzchni. Taką opcję możesz wybrać w niemal każdym typie rolet. Niesie za sobą przede wszystkim prostotę i szybkość montażu, jest także dość trwała, przy tym łatwa w demontażu. Coraz więcej klientów wybiera właśnie tę opcję i my również ją polecamy!

Mechanizm podnoszenia rolet wewnętrznych – na co zwrócić uwagę?

Żadna roleta wewnętrzna nie będzie prawidłowo funkcjonować bez odpowiednio wybranego mechanizmu. To oczywiście on odpowiada za jej pracę, możliwość rozsuwania się i zasuwania, czy wsuwania. Obecnie najczęściej stosowanym rodzajem mechanizmów podnoszenia rolet jest ten samohamujący. Wszystko dlatego, że nie jest dzięki temu konieczne montowanie wielu dodatkowych elementów ramie okna, czy ramie samej rolety. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na rodzaj mechanizmu ze względu na jego dopasowanie do danego rodzaju rolet. Inny mechanizm obsługuje bowiem rolety w kasecie, a już nieco inny te wolnowiszące. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, na jaki mechanizm postawić lub właśnie szukasz mechanizmu i chcesz go kupić – znajdziesz wszystko na podanej we wstępie stronie!

Rolety wewnętrzne – jaka przepuszczalność światła?

Nie da się ukryć, że jest to kwestia mocno indywidualna. Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie, Twoich wymagań i oczekiwań. Jeżeli powiedzmy często spędzasz czas przed telewizorem lub komputerem w domu, na pewno promienie słoneczne nie są wtedy Twoim sprzymierzeńcem. Powinieneś więc wybrać rolety wewnętrzne zapewniające wysoką ochronę przed promieniami. Takie same powinni wybrać właściciele biur, czy kancelarii i innych miejsc pracy, w których wykorzystuje się komputery oraz inne urządzenia z ekranami. Jeżeli jednak nie przeszkadza Ci światło, a jedynie ciekawscy podglądacze, wtedy postaw na rolety wewnętrzne, które przepuszczą sporo promieni. Kompromisem może być wybór rolet dzień/noc, które za sprawą podwójnego materiału zapewniają albo nieco większą przepuszczalność, albo sporo mniejszą przepuszczalność promieni słonecznych, równie dobrze chronią przed ciekawskimi. Co wybierzesz to naprawdę indywidualna kwestia, którą warto dostosować do potrzeb i oczekiwań!

Udostępnij