Lifestyle

Suchy olejek do opalania – niezbędny kosmetyk na lato

Suchy olejek do opalania – niezbędny kosmetyk na lato

Suchy olejek do opalania to wygodny sposób, by ochronić skórę przed szkodliwymi promieniami UV podczas opalania. Czym się wyróżnia i dlaczego warto go używać?

Jak chronić skórę przed słońcem?

Wystawianie skóry na słońce jest niezbędne – podczas kontaktu organizmu z promieniami słonecznym wytwarzana jest witamina D, której nie da się dostarczyć z pożywienia. Jednak długotrwałe przebywanie na słońcu może przynieść więcej szkody niż pożytku. Promienie UV mogą powodować starzenie, uszkodzenie skóry, poparzenia, a w konsekwencji nawet raka skóry. Podczas opalania mogą powstawać także przebarwienia i piegi, które trzeba później rozjaśniać, stosując krem na piegi. Aby uniknąć nieprzyjemnych, zdrowotnych konsekwencji, warto stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim nie korzystać ze słońca w godzinach 10 – 14, gdy jest ono najostrzejsze. Warto osłabiać ciało przewiewnymi materiałami, stosować okulary przeciwsłoneczne i okrycie głowy. Oprócz tego niezbędne są kremy czy olejki z filtrem UV. Oczywiście nie ochronią one skóry w 100%, jednak wydłużą czas bezpiecznej ekspozycji na słońce. Jeśli nie wyobrażasz sobie wakacji bez opalania, wypróbuj suchy olejek, który pozwoli na opalanie w bezpieczny sposób 

Suchy olejek – czyli jaki?

Suchy olejek do opalania jest prosty i wygodny w użyciu. Wystarczy spryskać skórę i delikatnie go wmasować. Konsystencja mgiełki pozwala go także nakładać na włosy. Suchy olejek nie pozostawia na skórze tłustej warstwy, dzięki czemu nie brudzi ubrań i ręczników. Chroni skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Dodatkowo zapobiega wysuszeniu i łuszczeniu się skóry. Oczywiście przed użyciem warto zapoznać się z instrukcją. Niezwykle ważne jest także to, by suchy olejek do opalania nakładać nie tylko przed wyjściem na plażę, ale także aplikować go ponownie co jakiś czas oraz po każdej kąpieli w wodzie. Tylko wtedy masz pewność, że filtry zawarte w olejku cały czas chronią Twoją skórę. Dzięki temu kosmetykowi możesz bezpiecznie opalać się i z wakacji wrócić z piękną, złocistą opalenizną, bez przebarwień, poparzeń i suchej skóry.  Nie będziesz musiała inwestować w krem na piegi, dzięki czemu oszczędzisz pieniądze i czas potrzebny do walki z przebarwieniami skórnymi.

Kosmetyki do opalania to niezbędnik na lato. Jeśli szukasz czegoś, co nie tylko ochroni Twoją skórę, ale także będzie ja pielęgnować – wypróbuj suchy olejek do opalania. Dzięki jego wielofunkcyjności nie musisz kupować dodatkowych, ochronnych mgiełek do włosów. Aplikacja tego kosmetyku jest niezwykle wygodna, a dzięki szybkiemu wysychaniu unikniesz nieestetycznych plam na ubraniach i ręcznikach. 

Udostępnij