Dom

Kosmetyki naturalne- czym się różnią od syntetycznych? Czy warto po nie sięgać?

Kosmetyki naturalne- czym się różnią od syntetycznych? Czy warto po nie sięgać?

Kosmetyki naturalne od dłuższego czasu królują na drogeryjnych półkach i są chętnie wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Ekologiczny skład, bezpieczne dla skóry substancje i wysoka skuteczność- to ich główne zalety. Czym tak naprawdę różnią się produkty naturalne od tych syntetycznych? Czy warto je stosować i gdzie można znaleźć te o najwyższej jakości?

Kosmetyki naturalne a syntetyczne- czym się różnią?

Kosmetyki naturalne wyróżniają się tym, że czerpią swoją moc jedynie z bogactwa natury. Zawierają w sobie składniki pochodzenia roślinnego albo mineralnego. Nie ma w nich składników pochodzenia zwierzęcego. Warto też dodać, że takie produkty nie były testowane na zwierzętach. Oczywiście, wyjątkiem są substancje uzyskane bez szkody dla nich, takie jak wosk pszczeli czy miód. Kosmetyki naturalne dbają o skórę, a przy tym nie zaburzają jej naturalnych funkcji fizjologicznych. Są więc całkowicie dla niej bezpieczne. Nie zapychają porów i nie doprowadzają do reakcji alergicznych. Takie preparaty pomagają zwalczać różne problemy skórne jak przebarwienia, wypryski, zaskórniki itp. Produkty naturalne do włosów, ciała i twarzy pochodzą z ekologicznych i kontrolowanych upraw. Nie znajdziesz w nich takich substancji jak silikony, parafiny, parabeny czy pochodne ropy naftowej. W celu uzyskania cennych substancji z roślin wykorzystuje się zazwyczaj metodę: filtracji, tłoczenia, suszenia, destylacji. Co ważne, bez trudu kupimy naturalne kosmetyki online.

Jeżeli chodzi o kosmetyki syntetyczne, to są one produkowane w laboratoriach w wyniku reakcji chemicznych. Oczywiście, w ich składzie też mogą pojawić się substancje pochodzenia naturalnego. Niestety, w preparatach syntetycznych występują składniki doprowadzające do uczuleń czy podrażnień. Dla osób o cerze wrażliwej mogą one okazać się niebezpieczne. Kosmetyki o naturalnym składzie to świetna propozycja dla kobiet ciężarnych, dzieci, alergików i osób wrażliwych. Z produktami syntetycznymi należy uważać, a najlepiej zastąpić je tymi o roślinnym składzie.

Czy warto stosować kosmetyki naturalne?

Oczywiście, warto sięgnąć po naturalne kosmetyki online z kilku istotnych powodów. Po pierwsze, wybierając je, zapewniasz sobie całkowicie bezpieczną pielęgnację skóry. Nie można też zapominać, że substancje naturalne są równie skuteczne co te syntetyczne. To także dobry wybór, jeżeli chodzi o środowisko.

Kosmetyki naturalne sklep internetowy

A gdzie kupić produkty naturalne? Kosmetyki naturalne sklep internetowy oferuje całą gamę różnych produktów bazujących na naturalnych surowcach. W ofercie sklepu znajdziesz między innymi preparaty do pielęgnacji ciała, do pielęgnacji twarzy, pod oczy, kosmetyki do włosów, na lato, jak i zestawy prezentowe oraz perfumy.

Kosmetyki naturalne to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, bez względu na wiek i płeć.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij