Lifestyle

Jakich kosmetyków do brody używać, gdy mamy gęsty i długi zarost?

Jakich kosmetyków do brody używać, gdy mamy gęsty i długi zarost?

Gęsta, zdrowo wyglądająca broda to nie przypadek. Zwykle świetny wizualnie efekt jest wynikiem zabiegów pielęgnacyjnych oraz regularnych wizyt u barbera. Istotne jest odpowiednie mycie brody, czesanie, pielęgnowanie włosów, a także dobieranie fryzury tak, aby pasowała do kształtu naszej twarzy. Na szczęście, istnieją zarówno specjaliści, którzy podpowiedzą nam, jak dbać o brodę, jak i odpowiednie kosmetyki do brody, które bardzo pomogą nam uzyskać pożądany efekt.

Jakich kosmetyków do brody warto używać?

Kosmetyki do brody, które powinny obowiązkowo znaleźć się w naszej łazience wraz z rozpoczęciem świadomej pielęgnacji to głównie:

  1. Olejki do brody. Doskonale nawilżają zarost, zapobiegają swędzeniu i łuszczeniu się skóry oraz dodają zdrowego blasku włosom. Najczęściej używanymi olejkami są arganowy, jojoba, i migdałowy. Szczególną rolę odgrywa tutaj olejek arganowy. Olejek arganowy jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas linolowy i oleinowy, które pomagają nawilżać włosy. Przenikają one do głębokich warstw włosa, zapewniając mu odpowiednie nawilżenie i elastyczność. Działa to szczególnie skutecznie na suche i zniszczone włosy, które potrzebują dodatkowej ochrony i doskonale się sprawdza w przypadku problemów z łuszczycą i łupieżem. 

  2. Balsamy do brody: Chronią zarost przed wysuszeniem, nadając mu miękkość i sprężystość. Warto wybierać produkty, które zawierają naturalne składniki takie jak masło shea, aloes czy witaminę E. 

  3. Szampony do brody. Służą do mycia zarostu i skóry twarzy. Dobrze jest wybierać delikatne szampony bez silnych detergentów, które nie podrażniają skóry i nie wysuszają włosów. Ze względu na to, że generalnie kosmetyki do brody różnią się od tych, których używamy do włosów na głowie, również i szampony dedykowane brodzie będą miały inne działanie niż te, które kupimy w drogerii z myślą o umyciu głowy. 

  4. Kremy nawilżające. W przypadku suchej skóry pod zarostem warto używać kremów nawilżających, które złagodzą podrażnienia i odżywią skórę. Nawet jeśli nie mamy problemy ze przesuszającą się, podrażnioną lub atopową skórą, kosmetyki do brody, które będą nawilżać, powinny być w codziennym użyciu. 

  5. Woski i pozostałe kosmetyki do brody służące do modelowania. Jeśli masz długą brodę, możesz zastosować wosk lub piankę. Tego typu kosmetyki do brody pomogą utrzymać ją w odpowiednim kształcie i zapobiegną wystawianiu włosków.

Podsumowanie

Oczywiście dobre, drogie, profesjonalne i cieszące się dobrymi opiniami kosmetyki do brody to nie wszystko. Należy jeszcze pamiętać o regularnym czyszczeniu i pielęgnacji zarostu, aby utrzymać go w zdrowej kondycji. Przed zakupem nowych produktów zawsze warto sprawdzić składniki, aby upewnić się, że nie masz alergii na żadną z substancji.

Materiał zwwnętrzny

Udostępnij