Lifestyle

Co robić w Barcelonie? Największe atrakcje stolicy Katalonii

Co robić w Barcelonie? Największe atrakcje stolicy Katalonii

Druga największa metropolia Hiszpanii, a także stolica Katalonii – Barcelona to wymarzony kierunek wielu podróżników. Co warto zobaczyć w tym malowniczym mieście? Sprawdź listę jego największych atrakcji!

Barcelona położona jest nad Morzem Śródziemnym w regionie Katalonia, który znajduje się przy granicy z Francją. To miasto o wielowiekowej historii, które zostało założone w starożytności jako kolonia rzymska. Dzisiaj to ośrodek o globalnym znaczeniu, gdzie mieszka ponad 1,6 miliona osób.

Barcelona – zabytki i atrakcje turystyczne

W Barcelonie na każdym kroku można znaleźć fascynujące widoki i zakątki. To miasto niezwykłej architektury, zapierających dech w piersiach kościołów oraz pięknych parków, za których stworzenie odpowiedzialny był między innymi słynny architekt Antonio Gaudi.

Najciekawsze miejsca w Barcelonie:
– Sagrada Família – najsłynniejszy kościół w Barcelonie, który od XIX wieku nadal jest w budowie, jest jedną z najwyższych świątyń na świecie
– Park Güell – piękny ogród zaprojektowany przez Gaudiego, który zachwyca niebanalnymi formami i feerią kolorów
– Barri Gòtic – średniowieczna dzielnica, która znajduje się na Starym Mieście
– Plaça d’Espanya – Plac Hiszpański, który jest głównym punktem miasta
– Plaça de Catalunya – drugi ważny plac w mieście
– La Rambla – słynna promenada prowadząca od Plaça de Catalunya do portu
– Montjuïc – wzgórze znajdujące się nad Barceloną, znajdują się tam też Zamek Montjuïc, Park Narodowy, stadion
– Tibidado – wzgórze stanowiące popularny punkt widokowy, znajduje się na nim Kościół Serca Jezusowego, na wzgórze prowadzi kolej szynowa
– Park de la Ciutadella – park z efektowną fontanną, niedaleko działa zoo
– Palau Güell – pałac w dzielnicy El Raval zaprojektowany przez Gaudiego
– unikatowe budynki – Casa Milà, Casa Vicens, Casa Batlló i inne
– Camp Nou – znany stadion klubu FC Barcelona, największy w Europie
– La Barceloneta – historyczna dzielnica portowa z plażą

Co jeszcze robić w Barcelonie? Jedzenie, plaże i zabawa

Zwiedzanie to jednak jeszcze nie wszystko, co czeka w olśniewającej stolicy Katalonii. Co robić w Barcelonie, gdy odwiedza się jej najciekawsze zakątki?

Na szczególną uwagę zasługuje hiszpańska kuchnia. W Barcelonie można wypróbować jednych z najsłynniejszych dań w oryginalnym wydaniu: paella, czyli smażony ryż z owocami morza i szafranem, tapas, czyli różnorodne przekąski idealne do wina lub piwa, patatas bravas – pieczone ziemniaki z sosem pomidorowym, kanapki bocadillos czy koreczki banderilla.

Gdy pogoda dopisuje, o co w Barcelonie bardzo łatwo, warto także wybrać się na plażę. Poza popularną plażą miejską La Barceloneta chętnie odwiedzane są plaże Bogatell, Nova Icaria.

Barcelona to też kapitalne miejsce dla każdego, kto uwielbia dobrą zabawę – dostępne tam kluby uchodzą za jedne z najlepszych w Hiszpanii.

Warto też znaleźć chwilę na odwiedzenie muzeów w Barcelonie. Wśród najsłynniejszych znajdują się Muzeum Picassa, Muzeum FC Barcelona oraz Museu Nacional d’Art de Catalunya położone na wzgórzu Montjuïc.

Zatem Barcelona to miasto ze wszech miar magiczne, dlatego wizyta w nim na pewno będzie niezapomniana!

Udostępnij