Lifestyle

Walory turystyczne Kenii – co można obejrzeć podczas urlopu?

Walory turystyczne Kenii – co można obejrzeć podczas urlopu?

Kenia jest bardzo popularnym krajem pod względem turystycznym. Przyjemny klimat i duża ilość atrakcji, możliwość udania się na safari, poznania tutejszej fauny i flory zachęcają do spędzenia w Kenii przynajmniej krótkiego urlopu. Jest sporo do obejrzenia, dlatego też warto pomyśleć o dłuższym wypoczynku. Poznaj walory turystyczne Kenii.

Jakie są walory turystyczne Kenii?

Niekiedy planując wakacje cała rodzina zastanawia się, dokąd warto pojechać tym razem i wybór pada właśnie na Kenię. Dlaczego? Kraj ten jest ogólnie kojarzony z urozmaiconym krajobrazem, żyjącymi swobodnie zwierzętami, które przechadzają się wśród turystów będących aktualnie na safari. Wyjazd do Kenii prawie zawsze kończy się przynajmniej kilkoma spotkaniami tego typu, które warto uwiecznić na zdjęciach lub filmie. Kenia jest jednym z krajów świetnie przedstawiających specyfikę całego kontynentu. Mówi się, że będąc tutaj, jest się jakby jednocześnie w całej Afryce.

Zobacz także: https://www.villaaqua.pl/wakacje-last-minute-najlepsze-kierunki/

kenia walory

Mnóstwo atrakcji dostępnych dla każdego

Wyjazd do Kenii powinno się zaplanować jeszcze przed wyruszeniem w podróż, zwłaszcza jeśli wycieczka ma być dość krótka (np. urlop). Dzięki temu będzie można obejrzeć jak najwięcej atrakcji, co jest raczej trudne bez planu, bo nie wszędzie jest po drodze i nierzadko trzeba nadkładać drogi.

W planie warto uwzględnić przede wszystkim liczne parki narodowe i rezerwaty. Takich miejsc w Kenii jest bardzo dużo. W większości z nich nie da się zwiedzić podczas bezpośredniego spaceru, jednak dostarczają mnóstwo okazji do obejrzenia tutejszej dzikiej przyrody.

Polecamy: https://www.villaaqua.pl/bezpieczne-wakacje-najwazniejsze-zasady/

zwierzęta w Kenii

Walory turystyczne Kenii to nie tylko zwierzęta. Jednym z charakterystycznych elementów kenijskiego krajobrazu są różowe jeziora. Ich wygląd nie wynika z właściwości chemicznych wody ani z innego podobnego czynnika, ale z obecności dużych ilości flamingów. Te piękne ptaki często gromadzą się wokół zbiorników wodnych i z daleka tak to właśnie wygląda.
Ponieważ Kenia jest duża, a planowanie może okazać się zbyt trudne (tyle tego wszystkiego do obejrzenia), na początek dobrze będzie skorzystać z jednej z wielu ofert safari. To gratka głównie dla miłośników przyrody, bo trasy są tak planowane, by udało się zapoznać z wieloma żyjącymi w naturze przedstawicieli fauny i z kenijską florą.

kenia turystyka

Kraj wielu kultur

Kenia może kojarzyć się również z bogactwem kulturowym. Tutaj wciąż żyje wielu ludzi, którzy na co dzień radzą sobie bez typowej cywilizacji. Mieszkańcy wiosek miewają swoje tradycyjne stroje i rytuały, a choć część tych barwnych elementów udostępniana jest dla celów turystycznych, większość jest autentyczna i może pozwolić lepiej poznać tutejszą kulturę. Ciekawe pokazy będą atrakcją dla młodszych i starszych turystów. Z niektórymi tubylcami można bez problemu porozumieć się po angielsku, ale część ludzi mówi w języku suahili.

Pobyt wśród rdzennych mieszkańców Kenii jest okazją, by spróbować lokalnych specjałów. To rozrywka nie dla każdego, ale prawdziwi smakosze na pewno nie zrezygnują z takiej okazji. Poza typowymi punktami przeznaczonymi dla turystów, żywność można kupić bezpośrednio od ludności, a niekiedy nawet zjeść „na miejscu”.

Udostępnij