Dom

Wykończenie mieszkań pod klucz – na co zwrócić uwagę?

Wykończenie mieszkań pod klucz – na co zwrócić uwagę?

Kompleksowe wykończenie wnętrza wiąże się z dużą ilością pracy, a przy tym najczęściej znacznymi wydatkami. Istotny jest jednak nie tylko remont, ale również sam odbiór nieruchomości dewelopera. To czas na weryfikacje, czy lokal nie posiada wad i usterek. Jak wprowadzić się do nowego mieszkania bez stresu?

1. Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

2. Wykończenia wnętrz – na co zwrócić uwagę?

3. Kompleksowe wykończenia wnętrz – odbiór mieszkania i przeprowadzka bez stresu

Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Kompleksowe wykończenia wnętrz nie należą do tanich inwestycji. Tym bardziej że lokale w stanie deweloperskim mogą różnić się między sobą stopniem wykończenia. Mimo że odbierane od dewelopera mieszkanie jest w stanie surowym zamkniętym, czasami możliwe jest otrzymanie nieruchomości w podwyższonym standardzie.

Na przykład, mieszkania w podwyższonym stanie deweloperskim dodatkowo mogą być wyposażone w drzwi i okna antywłamaniowe. Oprócz tego jeszcze przed otrzymaniem mieszkania wynegocjować można także przesunięcie instalacji elektrycznych. Dzięki temu prace z wykończaniem wnętrz będą mniej czasochłonne i uciążliwe.

Warto wiedzieć jednak, że tego typu kwestie powinny być ustalane już na etapie podpisywania umowy z deweloperem. W dokumencie powinien być także zawarty opis prac, które zostaną wykonane w ramach stanu surowego. Może okazać się, że nie obejmuje on np. montażu parapetów, głowic termostatycznych czy też położenia gładzi na suficie. Wszystko to należy wziąć pod uwagę, planując wydatki z wykańczaniem wnętrz.

To, ile dokładnie zapłacimy za remonty mieszkań, zależy przede wszystkim od ilości pracy, jaką trzeba wykonać, aby dopasować wnętrze do swoich potrzeb. Do niezbędnych prac należą często zmiany lokalizacji instalacji i ścianek działowych. Oprócz tego zdecydować można się także na montaż paneli podłogowych lub podwieszane sufity.

Wszystko to wpływa na ostateczny koszt wykończenia mieszkania.

Wykończenia wnętrz – na co zwrócić uwagę?

Przy doprowadzaniu mieszkania ze stanu surowego do mieszkalnego szczególną uwagę należy zwrócić na jakość materiałów, a także same wykonanie wykończenia wnętrz mieszkań. Tego typu prace remontowe nie należą do prostych, a powierzone kilku ekipom remontowym, mogą dodatkowo być długotrwałe.

Z tego powodu warto zwrócić się do firmy, która oferuje kompleksowe usługi związane z wykończaniem wnętrz. Oznacza to nie tylko fachowe układanie płytek ceramicznych, układanie podłóg czy realizacje innych prac wykończeniowych, ale także fachowe doradztwo. Kompleksowe wykończenie wnętrz może zawierać w sobie także usługę odbioru nieruchomości od dewelopera. To z kolei nie należy do zadań łatwych.

Odbiór kluczy to czas, kiedy konieczne jest dokładne sprawdzenie, czy lokal nie zawiera usterek i jest dopasowany do oczekiwań klienta. Nie wszystkie wady widać gołym okiem, a do ich wykrycia pomocna może się okazać nie tylko poziomica. Konieczny jest także bardziej zaawansowany sprzęt, a przede wszystkim wiedza.

Wykończenie mieszkań pod klucz to zatem dobra opcja dla osób, które chcą zamieszkać w nowym mieszkaniu bez stresu.

Kompleksowe wykończenia wnętrz – odbiór mieszkania i przeprowadzka bez stresu

Kompleksowe wykończenia wnętrz to rozwiązanie dla osób, które nie chcą martwić się samodzielnym wykańczaniem lub zamawianiem specjalistów do wykonania remontów. Jeżeli zdecydujemy się przy tym na powierzenie odbioru mieszkania od dewelopera sprawdzonej firmie, spodziewać możemy się szybkiej przeprowadzki do gotowego, dopasowanego do swoich potrzeb mieszkania.

Udostępnij