villaaqua.pl

Blog podróżniczy

Lifestyle

Popularne sposoby pielęgnacji dłoni i paznokci

W obecnych czasach bardzo wiele kobiet dba zarówno o stan swojego zdrowia, jak i swój wygląd. Dlatego bardzo dla nich istotnym aspektem jest z całą pewnością odpowiednia pielęgnacja dłoni i paznokci. Warto dowiedzieć się więcej na jej temat, a także poznać pewne niezawodne sposoby, które to umożliwiają.

Kąpiel w ziołach

Bardzo skuteczne działanie zarówno na dłonie, jak i na paznokcie z całą pewnością ma kąpiel w ziołach. Dlatego tego rodzaju zabieg powinien być regularnie wykonywany przez wszystkie osoby, którym zależy na dobrej kondycji swoich dłoni oraz paznokci. Idealnym ziołem do tego rodzaju zabiegów jest nagietek, dlatego warto go w tym przypadku wykorzystać. Cztery łyżki nagietka powinno się zalać wrzątkiem. Gdy całość wystygnie należy do naparu włożyć dłonie oraz trzymać je tam przez około dziesięć minut. Na końcu należy wyjąć oraz osuszyć dłonie. Można w nie również wsmarować krem.

Maseczka z oliwą

Wśród różnego rodzaju zabiegów, które korzystnie wpływają na stan naszych dłoni oraz paznokci można wymienić maseczkę z oliwą. W celu jej wykonania należy zmieszać trzy łyżki oliwy z żółtkiem. Dłonie należy posmarować powstałą papką, a następnie owinąć folią oraz ręcznikiem. Po około dwudziestu minutach całość powinno się zmyć. Oliwa ma bardzo korzystne działanie na stan naszych dłoni oraz paznokci, ponieważ zawiera w swoim składzie liczne witaminy oraz kwasy tłuszczowe.

Lniana kąpiel

Pielęgnacja dłoni i paznokci z powodzeniem może być również wykonywana z zastosowaniem takiego zabiegu jak lniana kąpiel. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie dla zniszczonych i suchych dłoni, dlatego warto z niego korzystać w przypadku posiadania tego rodzaju problemów. Dwie łyżki siemienia lnianego należy gotować przez około pięć minut. Gdy całość przestygnie to należy namaczać dłonie przez dwadzieścia minut. Następnie warto osuszyć ręce oraz posmarować je kremem nawilżającym. Dzięki temu ich suchość zostanie zniwelowana, na czym nam szczególnie zależy.

Okład z ziemniaka

W celu pielęgnacji dłoni oraz paznokci można również z powodzeniem zastosować okład z ziemniaka, który także jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób. Dwa ziemniaki należy ugotować, a następnie rozgnieść widelcem oraz wymieszać z żółtkiem i trzema łyżkami ciepłego mleka. Kolejnym krokiem jest nałożenie całej mieszanki na dłonie oraz owinięcie ich folią. Po około piętnastu minutach powinno się zmyć z rąk papkę oraz posmarować je kremem. Dzięki temu z całą pewnością poprawi się nasz ogólny stan dłoni oraz paznokci.

Peeling z migdałów

Wśród różnych sposobów pielęgnacji dłoni oraz paznokci można również wymienić zabieg taki jak peeling z wykorzystaniem oliwy z oliwek oraz migdałów. W celu jego wykonania należy zmieszać łyżkę oliwy z oliwek z łyżką cukru lub łyżką startych migdałów. Do powstałej mieszanki należy również dodać soku z cytryny. Całość należy wcierać w dłonie przez kilka minut, a następnie wypłukać dłonie. Po przeprowadzeniu całego zabiegu bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również wsmarowanie kremu nawilżającego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *