Dom

Jak przygotować pyszną kawę w domowych warunkach?

Jak przygotować pyszną kawę w domowych warunkach?

Wielu osobom wydaje się, że kawa może przyjmować tylko dwie postacie – zwykłą czarną zalewaną wrzątkiem lub też drogą, z bardzo zaawansowanego ekspresu. Jak się jednak okazuje, możliwości jest o wiele więcej, a co najważniejsze, wcale nie trzeba mieć do wykonania takich kaw specjalnie zaawansowanego sprzętu. O czym powinno się pamiętać, gdy wykonuje się taką kawę domowymi sposobami?

Odpowiednie wyposażenie

Każdy, kto interesował się tym, jak wygląda sprzedaż ekspresów do kawy, wie, że nie są to maszyny tanie. Za dobry jakościowo model trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Jak się jednak okazuje, wcale nie trzeba takiej maszyny kupować, jeśli chce się przygotować pyszną kawę domowymi sposobami. Oczywiście nie oznacza to wcale tego, że nie trzeba posiadać w ogóle żadnego sprzętu.

Co zatem powinno się nabyć?

W tym wypadku ekspresy do kawy powinno zastąpić się mniejszymi, znacznie prostszymi, a zarazem tańszymi urządzeniami. Kluczowe będzie zatem to, aby mieć np. młynek do kawy. Nic bowiem nie zastąpi smaku świeżo mielonej kawy. Co więcej, warto nabyć np. specjalny zaparzacz, który będzie w stanie szybko i wygodnie przygotować kawę. Oprócz tego dobrym pomysłem będzie kupienie specjalnego urządzenia do spieniania mleka, które przydać się może do przygotowywania nieco bardziej zaawansowanych rodzajów kawy.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że kluczowe w tym wypadku będzie to, aby kupić dobry gatunek kawy. Tych jak się okazuje, na rynku jest ogromna ilość. Warto więc wybrać taki, który pasuje nam najbardziej. Znaleźć można na rynku nie tylko klasyczną arabice, czy też robustę, lecz również liczne gatunku smakowe w tym owocowe, a nawet czekoladowe. Szczególnie w tym wypadku poleca się, aby była to kawa świeżo palona, ponieważ taka zachowuje zdecydowanie najwięcej aromatu i smaku.

Jak przygotować w domu pyszną kawę?

Wiele osób uważa, że w domowych warunkach nie da się przygotować pysznej kawy. Nic bardziej mylnego, ponieważ bez trudu każdy w domu może zrobić dla siebie np. takie kawy jak latte czy też Macchiato. Jak je zrobić?
W przypadku Cafe latte niezbędne będzie po prostu przygotowanie filiżanki espresso, a następnie dodatnie do niego spienionego mleka. Jeśli chce się natomiast przygotować Macchiato, należy zastosować specjalną technikę nalewania, która polega na wlewaniu po ściance do grubej szklanki gorącego mleka. Wykonując to umiejętnie, powinna powstać pomiędzy warstwą piany i mleka charakterystyczna dodatkowa brązowa warstwa. Jak więc widać, nie trzeba tu wcale specjalnie zaawansowanego sprzętu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.