Lifestyle

Trening na powietrzu zimą – w co się ubrać?

Trening na powietrzu zimą – w co się ubrać?

Niskie temperatury, śnieg czy delikatny mróz nie muszą być powodem do rezygnacji z treningu na świeżym powietrzu. Wystarczy jedynie odpowiednio się ubrać. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze stroju sportowego do treningu zimą?

Strój sportowy na zimę – na co warto postawić?

Zimą wcale nie trzeba rezygnować z uprawiania ulubionych sportów, takich jak np. bieganie, piłka nożna czy jazda na rowerze. W końcu nie bez powodu jedno z najpopularniejszych powiedzeń biegaczy brzmi: nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiedni ubiór. Na co z ubrań warto się zdecydować, by nie zmarznąć ani nie przegrzać podczas takiego treningu?

Podstawą stroju do biegania zimą są ocieplane legginsy oraz bluza termoaktywna i koszulka z długim (najlepiej przedłużanym) rękawem. Niezbędne jest również dobrze dobrane obuwie. Przy wyborze odpowiednich ubrań warto pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim należy stawiać na oddychający materiał, bo odprowadza on nadmiar wilgoci i zapewnia komfort ćwiczącemu.

Odzież sportowa na zimę powinna być również wykonana z tkaniny zapewniającej komfort termiczny, a także wygodę i pewne udogodnienia podczas treningu. Przykładem są legginsy ocieplane Nessi Sportswear, które oprócz wysokiej jakości materiału, zostały wyposażone w kieszenie i system odblasków. Poza tym doskonale dopasowują się do ciała i nie prześwitują.

Jak się ubrać na zimowy trening na powietrzu? Kilka podstawowych zasad

Ocieplane ubrania to nie wszystko. Podczas przygotowywania się na zimowy trening na świeżym powietrzu należy również pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pierwszą z nich jest ubieranie się na cebulkę. Strój do biegania zimą powinien więc składać się z następujących warstw:

  • bielizny termoaktywnej;
  • ocieplanych legginsów i termoaktywnej bluzki;
  • kurtki lub kamizelki sportowej.

Taka warstwowość pozwoli zabezpieczyć organizm przed mrozem, a także przed przegrzaniem, gdy nagle zmienią się warunki pogodowe.

Dodatkowo warto pamiętać o dodatkach, takich jak m.in. czapka, skarpetki i rękawiczki. Nawet najwyższej jakości materiał legginsów czy bluzki nie zapewni komfortu termicznego dla całego ciała, jeśli nie będzie się chroniło przed zimnem głowy, dłoni i stóp. Ostatnią, równie ważną zasadą jest dopasowanie stroju do intensywności treningu.

Odzież sportowa na zimę powinna być wykonana z oddychającego i ocieplanego materiału. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z aktywności fizycznej na zewnątrz nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Udostępnij