Dom

Klimatyczny i przytulny balkon – postaw na odpowiednie oświetlenie!

Klimatyczny i przytulny balkon – postaw na odpowiednie oświetlenie!

Osoby mieszkające w bloku najczęściej szukają każdego możliwego skrawka świeżego powietrza, w którym będzie można komfortowo wypocząć oraz zrelaksować się po ciężkim dniu. Miejscem, które nam to umożliwia, przeważnie jest oczywiście balkon. Aby jednak móc spędzać na nim wspaniałe chwile o każdej porze dnia, warto zadbać o klimatyczne, dodające uroku oświetlenie. W tym artykule zastanowimy się zatem, jakie lampy loftowe i balkonowe wybrać! Sprawdź!

Lampy wiszące i sufitowe – zacznijmy od podstaw

Rozważając zamontowanie oświetlenia na balkonie, musimy najpierw oczywiście sprawdzić, czy do tego miejsca jesteśmy w stanie doprowadzić kable elektryczne. Bez tego ciężko niestety będzie nam zaaranżować przytulny kącik. Zostaniemy bowiem zmuszeni do tego, by bazować wyłącznie na oświetleniu zasilanym na baterie czy też energię słoneczną. Jeśli jednak wiemy, że z podłączeniem do instalacji elektrycznej nie będziemy mieć problemu, możemy zacząć planować działania. W pierwszej kolejności wybierzmy odpowiednie oświetlenie główne. Mogą to być stylowe lampy kule, loftowe czy te utrzymane w stylu boho. Ważne jest jednak to, by przewody, na których wisi żarówka oraz abażur, nie były zbyt długie. Na balkonie musimy bowiem liczyć się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Nasze lampy powinny zatem być przymocowane tuż przy suficie, tak aby żaden wiatr czy zła pogoda nie były im straszne. 

Kinkiety – ciekawy sposób na doświetlenie każdego kącika

Bardzo ciekawym rozwiązaniem na balkon są również małe kinkiety. Tak samo jak lampy industrialne (kupisz je na https://www.ekconcept.pl/lampy-wiszace-cat-1), możemy zamontować je na niemalże każdej ścianie. Dzięki temu stworzymy ciekawie wyglądającą przestrzeń, w której będziemy mogli wypoczywać czy czytać swoje ulubione powieści nawet po zapadnięciu zmroku. Takie niewielkie lampki najlepiej zamontować w równych od siebie odstępach, w pobliżu najczęściej używanych kącików. Im większy balkon, tym oczywiście na większą ilość kinkietów możemy się zdecydować. Nie przesadzajmy jednak z ich ilością. Takie miejsce nie ma najczęściej zbyt dużego metrażu, dlatego też nie ma potrzeby montowania w nim sporej ilości punktów świetlnych. 

Efektowne łańcuchy świetlne – balkonowy must have

Wyżej wymienione lampy oraz kinkiety można uznać za rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się nie tylko na balkonie. Teraz nadszedł zatem czas na dwie propozycje, które wręcz proszą się o to, by umieścić je na przydomowym tarasie. Pierwszy wariant to niezwykle modne i klimatyczne łańcuchy świetlne. Najczęściej występują one pod postacią tzw. cotton balls. Całe oświetlenie składa się zatem z kilku małych kul zamontowanych na jednym przewodzie. W zależności od rodzaju taki łańcuch będzie zasilany na prąd lub baterie. Nie daje on oczywiście zbyt dużej ilości światła, jednak przeprowadzenie go przez jedną ze ścian balkonu lub tuż pod sufitem da nam wspaniały efekt, o którym marzy większość z nas. Zyskamy w ten sposób klimatyczne i urokliwe miejsce do codziennego wypoczynku na świeżym powietrzu. 

Lampy solarne – małe uzupełnienie w ekologicznym stylu

Na balkonie świetnie sprawdzają się również lampy solarne. Najczęściej oczywiście w sklepach znajdziemy modele, które należy np. wbić do doniczki z ziemią i gotowe. Decydując się na taki zakup, zyskamy ciekawe dodatkowe światło utrzymane w stylu eko. Pamiętajmy jednak, by takie lampy zawsze nakierowane były w stronę słońca. Dzięki temu wieczorem będą pięknie świeciły i sprawiały, że na naszym balkonie zapanuje wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.