Lifestyle

Wakacje dla wymagających – najdziwniejsze hotele

Wakacje dla wymagających – najdziwniejsze hotele

Odwiedzanie popularnych kurortów turystycznych to w dalszym ciągu najpopularniejsza forma spędzania urlopu. Zdarza się jednak, że po spędzeniu wakacjach w miejscach, w których aż roi się od turystów, wracamy jeszcze bardziej zmęczeni niż przed urlopem. Coraz więcej osób postanawia zatem zboczyć z wydeptanych szlaków i udać się w miejsce, które wywrze na nich spektakularne wrażenie. Zdarza się, że pomysłowość właścicieli hoteli może wprawić w prawdziwe osłupienie.

Lodowe hotele w krainie wiecznej zimy

Północne rejony Skandynawii nie są pierwszym wyborem przeciętnego urlopowicza. Choć daleka północ państw takich jak Szwecja, Finlandia czy Norwegia, zachwyca swoją surową, dziewiczą naturą, to jednak nie jest to popularny kierunek podróży. Aby zachęcić turystów do odwiedzenia krainy wiecznej zimy, kilku hotelarzy postanowiło z mrozu i lodu zrobić największy atut regionu. W ten sposób w najzimniejszych regionach świata pojawił się trend tworzenia zachwycających budowli z wielkich, lodowych brył, które połączone metalowymi elementami konstrukcji zmieniają się w zachwycające hotele. Dla bezpieczeństwa lodowe hotele są burzone i budowane od nowa każdego roku. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z usług jednego z lodowych hoteli, zachwycą się nie tylko niepowtarzalnym klimatem takiego miejsca, ale także wyjątkowym kunsztem dzieła budowniczych.

Hotele dla miłośników horrorów

Chodź wielu może to dziwić, są wśród nas osoby, które uwielbiają się bać. Wraz ze wzrostem popularności tak zwanych escape room’ów, wielu właścicieli hoteli postanowiło pójść o krok dalej i zaoferować swoim klientom spędzenie całego urlopu w miejscu rodem z horroru. Hotele te charakteryzują się wyjątkowo mrocznym klimatem, dlatego nie każdy będzie czuł się dobrze w takim miejscu. Niemniej jednak miłośnicy horrorów mogą liczyć na niezapomniane doświadczenie.

Japonia – kraj Kwitnącej Wiśni i przedziwnych hoteli

Jeśli wybieramy się na wakacje do Japonii, możemy przeżyć niemały szok kulturowy. Japonia jest krajem wyspiarskim, w którym mieszka ponad 126 milionów ludzi. Nic więc dziwnego, że oszczędność przestrzenna jest dla hotelarzy priorytetem. To właśnie w Japonii możemy znaleźć najdziwniejsze hotele. Aby nie marnować zbyt wiele miejsca na przestronne apartamenty, japońscy hotelarze wpadli na pomysł stworzenia tak zwanych hoteli kapsułowych. Pokój w hotelu kapsułowym stanowi długa tuba o szerokości około 1,5 metra i długości 2 metrów. Zdecydowanie nie jest to miejsce dla osób cierpiących na klaustrofobię. Jeśli jednak absurdalnie wąskie i niskie „pokoje” nie robią na nas wrażenia, warto odwiedzić takie miejsce. Wrażenia jak podczas rezonansu magnetycznego gwarantowane.

Hotel na wysokości

Miłośnikom mocnych wrażeń i najdziwniejszych hoteli z pewnością można polecić wizytę w Amsterdamie. Od jakiegoś czasu prawdziwym hitem stał się hotel, który mieści się na żurawiu budowlanym. Takie miejsce jest prawdziwą gratką dla wielbicieli i kolekcjonerów ekstremalnych doświadczeń. Osoby z lękiem wysokości mogą się jednak poczuć tam nieco nieswojo.

Udostępnij