Porady

Odczułeś spadek libido? Koniecznie spróbuj podnieść swój testosteron

Odczułeś spadek libido? Koniecznie spróbuj podnieść swój testosteron

Życie seksualne mężczyzn w średnim wieku często pozostawia wiele do życzenia. Często wraz ze starzeniem współwystępują problemy z seksem. Główną przyczyną braku ochoty na seks, jak sugerują badania, jest niski poziom testosteronu. Ten nie odbija się jedynie na libido, ale właściwie na wszystkich płaszczyznach życia mężczyzny. Jakie jest znaczenie testosteronu dla zdrowia i jak go podnieść?

Funkcja testosteronu w organizmie

Testosteron to jeden z tych hormonów, bez których rozmnażanie się gatunku ludzkiego nie byłoby możliwe. Wszechstronnie wpływa on na gospodarkę hormonalną i funkcjonowanie organizmu zarówno kobiet, jak i mężczyzn. U mężczyzn, jego głównym zadaniem jest rozwój narządów płciowych i budowa popędu seksualnego. Bez utrzymania męskich funkcji seksualnych przez testosteron, człowiek niezdolny byłby do przetrwania. To właśnie różnice hormonalne między kobietami a mężczyznami powoduj pożądanie i biologiczną potrzebę posiadania potomstwa.

Testosteron pozwala także uzyskać pożądaną sylwetkę i rozłożyć tkankę tłuszczową w miejscach innych niż kobiety. Nadaje to mężczyznom charakterystycznej postury i wyglądu. Jest on również kluczowym hormonem wpływającym na budowę masy mięśniowej. Dlatego tak często słyszy się o tym, jak zawodowi sportowcy sztucznie stymulują postępy na siłowni czy w innych dziedzinach testosteronem.

Zła dieta i plastiki obniżają testosteron

Główną przyczyną spadku testosteronu jest starzenie się. Starsze organizmy świadomie produkują go mniej, gdyż co do zasady, prokreacja biologicznie przeznaczona jest dla młodszych mężczyzn. Poza wiekiem, niestety, negatywnie na testosteron wpływa szereg nawyków żywieniowych i styl prowadzonego przez nas życia. Coraz częściej dyskutowanym problemem zdrowotnym jest plastik i jego niekorzystny wpływ na organizm. Okazuje się, że za sprawą dotyku bądź spożycia tak zwanych mikroplastików, organizm naturalnie przyjmuje więcej estrogenów, a więc hormonów żeńskich, które występują w opozycji do testosteronu. Powoduje to, że u wielu mężczyzn zauważalne są takie objawy jak duży przyrost tkanki tłuszczowej i kurczenie jąder. Te z kolei są szczególnie istotne, gdyż to w nich powstaje prawie 95% ogólnie produkowanego w organizmie testosteronu. (1)

Jak zwiększyć poziom testosteronu?

Mężczyźni, którzy narzekają na brak chęci do współżycia, powinni się skupić przede wszystkim na odwróceniu tych niekorzystnych zwyczajów. Zdrowa dieta, brak stresu, dobry sen i sport — to wszystko czynniki podwyższające naturalnie poziom testosteronu. Warto również w miarę możliwości unikać picia z plastikowych butelek czy podgrzewania jedzenie w plastikowych opakowaniach. Narażamy się bowiem na o wiele większe problemy zdrowotne, niżeli tylko utratę libido.

1 – https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/hormony/testosteron-hormon-dzialanie-i-rola-w-organizmie-aa-YYAj-h4cG-67QH.html#testosteron-rola-w-organizmie-mezczyzn

2 – https://bodyhouse.pl/Jak-naturalnie-podniesc-poziom-testosteronu-blog-pol-1532525357.html

3 – https://stronazdrowia.pl/pijesz-wode-z-plastikowych-butelek-lepiej-z-niej-zrezygnuj-mozesz-miec-zaburzenia-hormonalne-problemy-z-plodnoscia-i-czesciej

Artykuł sponsorowany

Udostępnij