Lifestyle

Sopot atrakcje dla dzieci – co zobaczyć podczas rodzinnej wycieczki?

Sopot atrakcje dla dzieci – co zobaczyć podczas rodzinnej wycieczki?

Położony nad Bałtykiem Sopot to znany kurort turystyczny, który cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. To doskonałe miejsce nie tylko dla seniorów chcących skorzystać z dobroczynnych zabiegów uzdrowiskowych, ale też dla rodziców z dziećmi. Atrakcje dla dzieci Sopot – które z nich są najlepsze? Sprawdzamy!

Molo w Sopocie – najdłuższe nad Morzem Bałtyckim

W mieście Sopot atrakcje dla dzieci przede wszystkim związane są z morzem. Jedną z najciekawszych jest molo, które ma aż pół kilometra długości! Prowadzi do niego malownicza promenada nadmorska. Niedaleko mola znajduje się również przystań rybacka, gdzie cumują łódki – to świetne miejsce do zrobienia pamiątkowych zdjęć. To obowiązkowy punkt podczas wizyty Sopocie.

Warto zobaczyć: https://www.villaaqua.pl/bezpieczne-wakacje-najwazniejsze-zasady/

Atrakcje dla dzieci Sopot – plaże

Jasny piasek z drobnymi muszelkami to raj dla maluchów – sopockie plaże położone nad Zatoką Gdańską są bardzo popularne wśród rodziców z dziećmi. To doskonale miejsce, by wypocząć w słońcu, a także zażyć orzeźwiającej kąpieli morskiej.

sopot plaże

Monciak – ulica Bohaterów Monte Cassino

Najsłynniejsza ulica w całym Sopocie, która jest popularnym miejscem do spacerów. Poza licznymi kawiarniami, restauracjami i sklepami znajduje się tam kilka ciekawych atrakcji, które zainteresują również najmłodszych: Krzywy Domek, Kościół Garnizonowy św. Jerzego.

Atrakcje dla dzieci Sopot – Latarnia Morska

Udostępniony dla zwiedzających budynek, który teoretycznie nie jest latarnią, lecz znakiem nawigacyjnym. Na szczycie znajduje się punkt obserwacyjny, z którego można oglądać piękne panoramy na Sopot i jego okolicę.

Rejsy po morzu – przygoda dla małych piratów

W Sopocie można korzystać z ofert rejsów po morzu. Poza zwykłymi wycieczkowcami dostępne są także statki, które na pewno zainteresują każdego malucha – w tym statek piracki! Statek zabiera pasażerów na rejsy po Zatoce Gdańskiej i do okolicznych miast. Dla każdego malucha taka wyprawa na pewno będzie niezapomnianą przygodą!

Skansen Archeologiczny – Grodzisko w Sopocie

Edukacyjne Grodzisko stanowi oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Skansen Archeologiczny w Sopocie, do którego prowadzi drewniana brama, prezentuje całkowicie inny świat sprzed wieków. W Grodzisku można zobaczyć chatę, palisadę, dawne uzbrojenie stosowane przez Wikingów i Słowian. Organizowane są tam także Festyny Archeologiczno-Historyczne. To jedna z popularnych atrakcji wśród rodzin z dziećmi w Sopocie.

Opera Leśna w Sopocie – także dla najmłodszych

Warto zobaczyć ją także wtedy, gdy nie odbywają się tam żadne koncerty. Położona pośrodku drzew opera jest popularnym miejscem w Sopocie, które może być atrakcyjnym punktem podczas rodzinnej wycieczki. Cyklicznie odbywają się tam również spektakle i warsztaty dla dzieci – aktualne informacje o wydarzeniach można znaleźć na stronie Opery Leśnej.

Polecamy: https://www.villaaqua.pl/gory-swietokrzyskie-atrakcje-co-warto-zobaczyc/

sopot miasto

Atrakcje dla dzieci – Sopot Aquapark

Gdy pogoda nie sprzyja, warto wybrać się do aquaparku. Ten w Sopocie oferuje świetne atrakcje dla młodszych i starszych – czekają zjeżdżalnie, dzika rzeka, wanny z hydromasażem, więc to kapitalne miejsce, by popluskać się w wodzie, gdy za oknem pada deszcz.

Udostępnij