Porady

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera?

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera?

Mieszkanie z rynku pierwotnego może być kupione do różnych celów. Większość z nas będzie chciała w nim zamieszkać, jednak niektórzy zdecydują się na wynajmowanie lokum osobom z zewnątrz. Od przeznaczenia nieruchomości będzie zależało to, na jaką się zdecydujemy. Bez względu na przeznaczenie, powinniśmy jednak dokładnie przemyśleć naszą decyzję. 

Jaka lokalizacja będzie dla nas najlepsza?

Na zadowolenie z finalnego efektu całego procesu zakupowego, będzie wpływała przede wszystkim lokalizacja mieszkania. Powinniśmy przy wyborze brać pod uwagę wszystkie aspekty, nie tylko dojazd do pracy i bliskość żłobków czy przedszkoli, ale również punktów handlowych, usługowych czy miejsc rozrywki. Oprócz codziennego wyjścia do pracy każdy z nas chce czasem zaznać nocnego życia lub skorzystać z ofert kulturalnych. Na wybór lokalizacji będzie miało więc wpływ także nasze hobby. 

Inne aspekty lokalizacji to przede wszystkim bezpieczeństwo. Każdy z nas chce mieszkać w miejscu, w którym nic mu nie zagraża, a nocnego spokoju nie zakłócają odgłosy ulicy, nocnych imprez, czy w najgorszym wypadku bijatyk i awantur. Deweloperzy starają się, aby jak najlepiej zbadać teren, na którym powstanie nasze mieszkanie. Siechnice to świetny przykład spokojnego i przyjaznego dla mieszkańców osiedla deweloperskiego.  

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy układzie pomieszczeń?

Dla wielbicieli aranżacji i urządzania wnętrz bardzo ważny będzie układ mieszkania. Powinien on być funkcjonalny i umożliwiać łatwe poruszanie się po powierzchni. Dodatkowym atutem jest dużo miejsca do przechowywania, dzięki czemu unikniemy bałaganu nawet w bardzo małych lokalach. 

Bardzo istotny jest również układ okien, ponieważ to od niego będzie zależało, jak dużo promieni słonecznych dostanie się do nas przez cały dzień. Jaśniejsze mieszkania wydają się też bardziej przytulne, jednak duża ekspozycja na słońce może być przyczyną zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniach. Dobrym rozwiązaniem może się jednak okazać założenie rolet. 

Ważnym elementem jest umiejscowienie mieszkania na konkretnym piętrze. Wysokie kondygnacje gwarantują atrakcyjne widoki oraz pełne emocji wschody i zachody słońca. Minusem jest jednak rozgrzana do czerwoności winda, która szczególnie dużo kursów wykonuje w godzinach porannych, gdy wszyscy spieszymy się do pracy. 

Na jakim etapie budowy najlepiej jest kupić mieszkanie?

Decydując się na rynek pierwotny, często jesteśmy zmuszeni kupić mieszkanie, które jeszcze nie jest gotowe. W niektórych przypadkach jest to dopiero powstający plac budowy. Najważniejsze jest jednak zapoznanie się z przewidywanym terminem zakończenia prac, który pozwoli nam zaplanować sobie czas oczekiwania. 

W tym okresie możemy rozpocząć planowanie wykończenia lokalu i zarezerwowanie firmy remontowej. W związku z dość gorącym okresem na ryku nieruchomości, ekipy powinniśmy rezerwować z dość dużym wyprzedzeniem, aby otrzymać przestrzeń w dogodnym dla nas terminie. Więcej informacji o dobrze zorganizowanych i cieszących się dobrą sławą inwestycjach deweloperskich znajdziemy w linku https://republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/osiedle-laguna/

Udostępnij