Porady

Parkowanie w centrum Wrocławia – gdzie najlepiej?

Parkowanie w centrum Wrocławia – gdzie najlepiej?

Parkowanie w centrach dużych miast przysparza kierowcom wielu problemów. We Wrocławiu na znalezienie wolnego miejsca postojowego w centrum trzeba przeznaczyć średnio ok. 40 minut. Nic więc dziwnego, że coraz więcej zmotoryzowanych osób decyduje się na korzystanie z podziemnych parkingów.

Dobry parking podziemny – jaki powinien być?

Podziemne parkingi stanowią ważny element transportowej infrastruktury Wrocławia. W centrum stolicy Dolnego Śląska zapotrzebowanie na nie jest bardzo duże i stale rośnie. Dobry obiekt tego typu powinien spełniać kilka ważnych warunków. Przede wszystkim musi zapewniać odpowiednią liczbę miejsc postojowych. Równie istotne są kwestie związane z bezpieczeństwem. Każdy kierowca chce mieć gwarancję, że samochód zostawiony na podziemnym parkingu będzie całkowicie bezpieczny. Warto zatem sprawdzić, jakie systemy ochrony zostały zastosowane na danym parkingu. W omawianym kontekście koniecznie też trzeba wspomnieć o oznakowaniu obiektu – w szczególności wjazd i wyjazd mają być świetnie widoczne nawet z większej odległości.

Parking podziemny w centrum Wrocławia – gdzie zostawić auto?

W centrum stolicy Dolnego Śląska funkcjonuje niejeden podziemny parking płatny – Wrocław ma pod tym względem dobrze rozbudowaną ofertę. Obiekt obsługiwany przez Grupę Interparking znajduje się w samym sercu miasta, a mianowicie przy Narodowym Forum Muzyki. Wjeżdża się to z ul. Krupniczej lub z ul. Kazimierza Wielkiego, a wyjeżdża w kierunku ul. Świdnickiej lub w kierunku ul. Kazimierza Wielkiego. Do dyspozycji kierowców są tu 662 miejsca postojowe. Z parkingu można udać się bezpośrednio do budynku NFM lub wjechać windą na pl. Wolności.

Parking podziemny w centrum Wrocławia – jak rezerwować?

Miejsce na wspomnianym parkingu da się bez problemu zarezerwować online, co jest ogromnym ułatwieniem dla kierowców. Na stronie usługodawcy jest zamieszczony specjalny formularz, w którym podaje się godzinę i termin rozpoczęcia oraz zakończenia postoju. Kierowcy mają do wyboru różne opcje, np. wykupienie biletu na całą dobę.

Udostępnij