villaaqua.pl

Blog podróżniczy

Lifestyle

Tani urlop za granicą – czy to możliwe?

Zagraniczne wakacje powszechnie kojarzą się z bardzo dużym wydatkiem, na który stać nielicznych. Pobyt za granicą, wraz z biletem na samolot i wyżywieniem, to często koszt nawet kilku pensji. Czy w takim razie zagraniczne wczasy to przyjemność tylko dla bogatych? Jak się okazuje nie, ponieważ tani urlop za granicą jest stosunkowo prosty do zrealizowania. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Z biurem podroży czy nie?

Podstawowe pytanie, jakie trzeba sobie zadać, szukając taniego zagranicznego urlopu, to czy wykupić wycieczkę z biurem podróży, czy też może lepiej będzie zorganizować sobie wszystko samodzielnie?
Wiele osób uważa, że kupowanie zorganizowanych wycieczek jest tańsze. W końcu dzięki efektowi skali, a także lepszym warunkom wynegocjowanym przez duże biura, wycieczki muszą być tańsze, a co za tym idzie, bardziej opłacalne dla konsumenta. Jak się okazuje nie do końca. Faktycznie biura podróży posiadają bardzo duże zniżki, nieosiągalne dla pojedynczego turysty, lecz co bardzo ważne, cena końcowa dla klienta takiego biura jest bardzo wysoka. Różnica to bowiem marża, czyli zarobek biura. Z tego powodu znacznie tańszym, a co za tym idzie o wiele bardziej opłacalnym sposobem na zwiedzanie innych krajów, jest samodzielne załatwianie wszystkich formalności. Często cena takich samodzielnych wakacji potrafi być nawet kilkukrotnie niższa, co oznacza wiele tysięcy złotych oszczędności.

Jak zorganizować tani lot?

Nie da się ukryć, że zdecydowanie największym kosztem w podróżach zagranicznych jest lot samolotem. Z tego też powodu trzeba dość poważnie zastanowić się, jak skutecznie obniżyć cenę. Przede wszystkim w tym wypadku warto korzystać z różnego rodzaju internetowych wyszukiwarek tanich lotów, ponieważ linie lotnicze często posiadają przyjemne promocje. Przykładowo kupienie biletu do Londynu za kwotę około 10 złotych w obie strony, nie jest niczym szokującym.
Żeby móc skutecznie obniżyć cenę lotu, warto także pamiętać o bardzo rozsądnym pakowaniu swojego bagażu. Im większy, a co za tym idzie, cięższy bagaż, tym oczywiście rośnie cena zagranicznego urlopu.

Gdzie się zatrzymać?

Kolejnym krokiem jest zaplanowanie tego, gdzie się zatrzymać podczas urlopu. Oczywiście najwygodniejsze, lecz jednocześnie najdroższe są różnego rodzaju typowo turystyczne hotele. Co prawda oferują one swoim gościom wszystkie wygody, lecz ich cena jest naprawdę duża. Z tego powodu warto skorzystać z jednej z wielu aplikacji internetowych, na których właściciele umożliwiają wynajęcie swojego mieszkania lub domu na czas urlopu. W przypadku takiego sposobu koszt pobytu wielokrotnie się zmniejsza.

A co z atrakcjami?

Wiele osób uważa, że atrakcje w miejscu urlopu są nie do przeskoczenia, jeśli chodzi o wydatek i nic się nie da zrobić, aby nieco oszczędzić na nich pieniędzy. Jest to błąd, ponieważ wiele jest takich miejsce, które są albo za darmo dostępne dla turystów, albo też za symboliczną, niewielką opłatą. Pozwala to uzyskać naprawdę spore oszczędności, czego efektem będzie tani urlop za granicą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *