villaaqua.pl

Blog podróżniczy

profile okienne
Dom

Profile okienne i drzwi tarasowe – jak wybrać?

Nawet najlepszy projekt domu podczas realizacji wymaga dopracowania – m.in. wyposażenia w niezwykle ważne elementy. Należą do nich na przykład dach, elewacja, okna, drzwi wejściowe oraz balkonowe lub tarasowe. Tym razem skupmy się na wyborze profili okiennych i drzwi na taras.

Profile PCV – okna plastikowe

Każdy rodzaj profili ma szerokie grono zwolenników – jedni preferują okna drewniane ze względu na ich estetykę i elegancję, drudzy stawiają jednak na praktyczne i wytrzymałe PVC, jeszcze inni wybierają okna aluminiowe. A jakie zalety mają profile PVC Okna tego typu są wybierane bardzo często i warto przyjrzeć się im bliżej.

Przede wszystkim zapewniają dobry stosunek ceny do jakości. Sprawdzą się w każdym budynku – zarówno w domu, jak i biurze czy też między innymi w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Okna PCV są łatwe w pielęgnacji i użytkowaniu, wytrzymałe i solidne mimo ciągłej eksploatacji. Poza tym trzeba docenić je także za dobre parametry termoizolacyjne i akustyczne – okna te są odporne na wpływ warunków atmosferycznych. Pozwalają na różne możliwości aranżacji. Będzie to najlepszy wybór w zakresie efektywności energetycznej, co pozwala obniżyć wydatki na energię.

Drzwi na balkon lub taras – system przesuwny HST

Drzwi tarasowe i balkonowe pozwalają powiększyć przestrzeń i umożliwiają dostęp naturalnego światła. Ważne, aby wybrać je odpowiednio, gdyż łączą wnętrze domu z tarasem lub ogrodem. Ich styl powinien zatem współgrać z aranżacją wnętrza. Na uwagę zasługuje m.in. system przesuwny HST z oferty firmy Deceuninck. Gwarantują wygodę, bezpieczeństwo, świetny design i są proste oraz bezproblemowe w użytkowaniu czy pielęgnacji.

System przesuwny HST w ofercie Deceuninck

Drzwi podnoszono-przesuwne na systemie od Deceuninck są komfortowe i proste w użytkowaniu – pozwolą wpuścić do wnętrza dużo naturalnego światła, ale będą też wspaniałą ozdobą. Dostępne są w standardzie na skrzydle o wysokości przekroju 100 mm. Jednak dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań dostępne są również profile dla zabudowy przeszklenia o wysokości przekroju 45 mm. Drzwi podnoszono-przesuwne Deceuninck pasują do każdego systemu profili okiennych firmy.

Wąski przekrój to większy dopływ światła, czyli sposób na idealne doświetlenie wnętrza. Całość nie przytłacza, lecz prezentuje się wyjątkowo stylowo, a pracuje płynnie i bez problemów. Producent systemu oferuje spersonalizowane rozwiązania, w zależności od potrzeb, wymagań, gustu i możliwości. Można wybrać system przesuwny HST idealny dla siebie, gdyż oferta Deceuninck pozwala producentom okien i drzwi stworzyć dowolne konstrukcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *