Dom

Remont kuchni – garść inspiracji

Remont kuchni – garść inspiracji

Wiosna i lato to sezon, w którym czujemy impuls do zmian. Warto wykorzystać chęci do przeprowadzenia na przykład remontu mieszkania czy kuchni. To świetna okazja, by wymienić stare i niefunkcjonalne meble i blat kuchenny, odświeżyć aranżację i rozplanować przestrzeń na nowo. Mamy kilka porad i rozwiązań do wykorzystania podczas remontu kuchni.


Nowa kuchnia – stylowa i funkcjonalna


Remont kuchni bywa męczący, czasochłonny i uciążliwy, dlatego zwykle odkładamy go przez kilka lat. Najlepiej jednak wykonać nowy projekt i wdrożyć go w życie – dla ułatwienia przygotowaliśmy kilka rozwiązań, które mogą okazać się pomocne. Znamy aktualne trendy, dzięki którym kuchnia zyska stylu i będzie funkcjonalna.


Blaty kuchenne – szeroki wybór materiałów


Jedną ze zmian jest zwykle wymiana blatu na bardziej solidny. Do wyboru jest wiele rozwiązań – m.in. blaty dębowe, bukowe lub z egzotycznego gatunku drewna, kamienia naturalnego (najlepiej granitu), konglomeratu, spieków kwarcowych, ale też szkła lub laminatu. Każdy z nich ma szereg zalet i wad, dlatego blat kuchenny należy dopasować do swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości.


Laminat jest najtańszy, ale i mało praktyczny, drewno świetnie wpisuje się w przytulne wnętrza, ale wymaga zabiegów pielęgnacyjnych i konserwujących. Z kolei naturalny kamień zapewni elegancki wygląd i odporność na uszkodzenia czy zarysowania, z kolei spiek kwarcowy – wyjątkową trwałość i łatwą pielęgnację.


Złote dodatki i armatura


Do niedawna najpopularniejsze były dodatki chromowane, za designerskie uznawano z kolei czarne lub grafitowe, a od kilku sezonów to złoto świeci triumfy – złota armatura i inne dodatki są teraz zdecydowanie najmodniejsze. Dodają stylu i elegancji, sprawdzą się w różnych kuchniach – głównie urządzonych w stylistyce glamour. Taka kuchnia zyskuje wyrafinowania i przyciąga wzrok. Idealnie komponują się one z wysokiej jakości materiałami – jak m.in. blaty kuchenne z kamienia albo litego drewna.


Kolorowe fronty mebli kuchennych


Mimo że nadal ogromną popularnością cieszą się białe fronty, jednym z wiodących trendów są kolorowe meble. Zdecyduj się na kolor na front, by zyskać oryginalny efekt. Białe meble są najbardziej uniwersalne, ale fronty w odcieniu granatu czy zieleni to najmodniejszy wybór. To odważne posuniecie aranżacyjne, ale warto się nad nim zastanowić. Można też wybrać białe meble, a dla urozmaicenia m.in. blaty dębowe i gres o rysunku kamienia umieszczony nad blatem – to bardziej minimalistyczne rozwiązanie, ale też modne!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.