Lifestyle

Rodzinne wakacje w górach i atrakcje, które czekają na miejscu

Rodzinne wakacje w górach i atrakcje, które czekają na miejscu

Mnóstwo Polaków kocha góry. Planując wakacje, czy ferie zimowe nie wyobrażają sobie spędzić tego czasu nigdzie indziej niż właśnie tam. Polskie góry są urokliwe o każdej porze roku. Zawsze czeka tam na turystów mnóstwo atrakcji, z których tak naprawdę można skorzystać bez względu na aurę, która jest za oknem. Co więc czeka na osoby, które wybierają się w najbliższym czasie w góry?

Rodzinne wakacje w górach

W ciepłych, letnich miesiącach można się wybrać w Tatry, Karkonosze, Pieniny czy Bieszczady, by móc skorzystać z długich, pieszych wycieczek po szlakach. To atrakcja, którą kochają dzieci, jak i dorośli ze względu na to, iż podczas takiej wycieczki można przebywać z bliskimi, rozmawiać, cieszyć się otaczającą naturą, a jak dopisze szczęście – spotkać w oddali górskie zwierzęta. Nic tak bardziej nie cieszy, jak przekąski na górskich polanach czy zdobyte w końcu szczyty. Nawet kilkukilometrowy spacer w tak wyjątkowej aurze potrafi dać turystom dużo energii i siły na następne miesiące.

Góry zimą

Wyjazdy w góry w ferie zimowe to już klasyka, którą preferują rodziny od pokoleń. Wiele osób po prostu nie wyobraża sobie zimy bez możliwości szusowania po stokach. Bez względu na to, czy jest się fanem nart, czy snowboardu – stoki w górach przygotowane są na każdego pasjonata sportów zimowy. Maluchy już od najmłodszych lat mogą nauczyć się jeździć na nartach dzięki specjalnym szkółkom narciarskim i profesjonalnym instruktorom, którzy potrafią zaszczepić w nich zamiłowanie do zimowych sportów. Po takiej atrakcji, trzeba koniecznie napić się gorącej czekolady w przyjaznych barach i kawiarenkach, gdzie miła obsługa na pewno zadba o to, by każdy gość czuł się tam jak w domu.

To jest dostępne zawsze

Bez względu na to, czy w góry wyjdzie się latem, czy zimą – na turystów zawsze czekają otwarte góralskie restauracje, knajpki i bary, w których można skosztować pysznych dań zrobionych z typowo lokalnych produktów. Nigdzie indziej w Polsce nie smakuje tak wybornie kwaśnica, gorący oscypek z żurawiną czy różne mięsiwa. Każde z tych miejsc bardzo dba o klimat i komfort gości. Widać to już od progu, gdyż właściciele chcą, by każdy z odwiedzających to miejsce czuł się wyjątkowo. Dlatego na początku zawsze jest poczęstunek – domowym chlebem, smalcem czy ciepłymi plackami.

Świetne bazy noclegowe

Miejsc, by zaszyć się na kilka dni w górach zdecydowanie nie brakuje. Rodzinne wakacje w górach można zaplanować w gustownych hotelach, przestronnych apartamentach, klimatycznych pensjonatach, czy też w typowo domowych kwaterach prywatnych. W ścisłym sezonie ceny są zawsze wyższe. Jednak osoby, które chcą pojechać i wykupić wyjazd naprawdę za nieduże pieniądze – mogą to zrobić w miesiącach takich jak marzec, kwiecień czy październik. W tym czasie turystów jest zdecydowanie mniej, a ceny bardziej przyjazne. Warto też wybrać mniejsze miejscowości, z których dojazd do atrakcji jest dobry, a klimat w nich zdecydowanie bardziej spokojny i harmonijny, by odpocząć i zrelaksować się.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.