Lifestyle

Laptopy gamingowe – czym się kierować podczas zakupu?

Laptopy gamingowe – czym się kierować podczas zakupu?

Laptop gamingowy powinien być sprzętem wydajnym i szybkim. Zastosowane w nim technologie powinny zapewnić maksymalny komfort użytkowania takiego sprzętu i niezawodność w przypadku najnowszych gier. Jakie cechy powinien mieć dobry sprzęt gamingowy?

Laptopy gamingowe

Komputer dla gracza powinien być wypełniony najnowszymi technologiami. Nie jest to zwykły laptop do codziennego użytku, a maszyna, która umożliwia prowadzenie rozgrywek na najwyższym poziomie bez obaw, że komputer się zawiesi lub przestanie działać. Z tego względu należy zwrócić baczną uwagę na parametry, które zapewnią niezawodność i najwyższy komfort gry.

Karta graficzna w laptopie gamingowym

Najważniejszym parametrem jest karta graficzna, której moc wpływa na jakość gry, rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę. Idealnym rozwiązaniem są urządzenia wyposażone w kartę RTX 3000. Przykładem takiego laptopa jest Lenovo Legion 5 Pro, który jest bardzo wydajny i sprawdzi się w przypadku najbardziej wymagających graczy.

Procesor

Oprócz karty graficznej niezwykle ważną funkcję pełni także procesor. Musi to być jednostka minimum czterordzeniowa. Można zdecydować się na Intel Core i7 lub i9. Ciekawą propozycją są także procesory AMD. W tym wypadku najlepsze są te z serii Ryzen 7 i Ryzen 9. Jeśli ktoś decyduje się na procesor Intel, to warto także zwrócić uwagę na oznacznie H, HQ i HK. Ten ostatni symbol oznacza, że można procesor podkręcić, jeśli zajdzie taka konieczność.

Jaką pamięć RAM wybrać do laptopa gamingowego?

Każdy zapewne wie, że im więcej pamięci, tym komputer jest wydajniejszy. Jeśli chodzi o sprzęt dla graczy, to minimum pamięć powinna wynosić 8 GB. Warto zwrócić uwagę także na możliwość rozszerzenia jej. Laptop Lenovo Legion 5 Pro ma wbudowane 16 GB, ale istnieje możliwość rozbudowania jej do 32 GB. Zamontowanie większej kostki z pamięcią nie jest trudne, ale jeśli ktoś nie czuje się na siłach, to najlepiej oddać laptopa do serwisu, który wykona to bezpiecznie i profesjonalnie.

Jakie jeszcze cechy wziąć pod uwagę?

W sklepach można znaleźć laptopy gamingowe różnych producentów i ciężko jest czasami wybrać najlepszy model. Na pewno należy wybrać komputer z dyskiem SSD o pojemności przynajmniej 512 GB. Nie bez znaczenia jest także przekątna ekranu i rozdzielczość. Laptop musi mieć minimum Full HD rozdzielczość o przekątnej przynajmniej 15,6 cala. Laptopy gamingowe powinny mieć matową matrycę, która nie odbija błysków światła. Na uwagę zasługuje także układ chłodzący, który powinien efektownie chłodzić jednostkę.

Udostępnij