Dom

Poznaj 5 największych trendów wnętrzarskich w 2021 roku

Poznaj 5 największych trendów wnętrzarskich w 2021 roku

W ostatnich miesiącach bardzo dużo czasu spędzamy we własnych domach i mieszkaniach. Stały się one naszymi azylami, które osłaniają i chronią przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz. Jeszcze nigdy funkcjonalność i przytulność wnętrza nie były tak istotne jak właśnie teraz – gdy cztery kąty stają się miejscem pracy, nauki, życia rodzinnego i odpoczynku. Poznaj 5 najważniejszych trendów wnętrzarskich na 2021 rok. Być może okażą się przydatne podczas urządzania własnego „M”.

Trend numer 1: naturalne drewno

We wnętrzach urządzanych zgodnie z trendami na 2021 rok nie brakuje naturalnego drewna w jasnych odcieniach. Człowiek jest mocno spragniony kontaktu z naturą. Gdy nie ma innej możliwości, może zrobić to przynajmniej w taki sposób. Jeśli przymierzasz się do zakupu nowego kompletu mebli do salonu lub gabinetu, możesz zdecydować się na regał skandynawski i na biurko sosna.

Trend numer 2: meble tapicerowane o obłych kształtach

Miękka linia, obła sylwetka i przyjemna w dotyku tapicerka – to cechy charakterystyczne mebli, które są utrzymane w trendach panujących w 2021 roku. Wśród nich dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza pastelowe obicia, utrzymane w odcieniu rozbielonej żółci, mięty, ale też błękitu i różu. Tapicerowane meble pojawiają się w kawalerkach, ale też w dużych przestronnych domach. Wnoszą do mieszkania przytulność i ciepło.

Trend numer 3: przeszklone ścianki działowe

2020 rok ciężko doświadczył większość z nas oraz wymusił na nas przejście na zdalny tryb nauki i pracy. Zmiany te odzwierciedlają również najnowsze trendy wnętrzarskie, a wśród nich dzielenie stref dziennych na mniejsze przestrzenie. Świetnie służą do tego przeszklone ścianki działowe, które prezentują się lekko i atrakcyjnie.

Trend numer 4: barwy ziemi

Delikatne, łagodne, stonowane barwy ziemi rozgoszczą się na dobre w naszych wnętrzach. Odcienie beżu, piasku, oliwki, terakoty, brązu – każdy z nich wspaniale odnajdzie się w czterech kątach. Na dalszy plan schodzą zimne w wyrazie, białe lub jasnoszare, ściany. Jasne podłogi, ciepłe tonacje ścian i dodatków zachęcają do rozgoszczenia się w danej przestrzeni.

Trend numer 5: scandi boho

W 2021 roku dużym powodzeniem cieszyć się będzie stylistyka scandi boho. Jest lekka w wyrazie, romantyczna i przytulna. Łączy w sobie skandynawskie akcenty i elementy stylu boho. Jasne, drewniane meble, kremowe narzuty z frędzlami, dekoracje w postaci trawy pampasowej – to jedne z popularnych elementów, których nie powinno zabraknąć w modnie zaaranżowanej domowej przestrzeni.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.