villaaqua.pl

Blog podróżniczy

Lifestyle

Jakie atrakcje dla dzieci gwarantuje Kraków?

Kraków to miasto, które jest naszą wizytówką. Będąc w tym miejscu nie sposób obojętnie przejść obok Starówki czy nie spojrzeć na zamek Królewski na Wawelu. Nie jest to jednak miasto, które jest ciekawym wyzwaniem tylko dla dorosłych turystów. Dzieci również znajdą wiele atrakcji. Co powinien zobaczyć każdy mały turysta?

Zamek królewski na Wawelu

Jest to obowiązkowa atrakcja turystyczna zarówno dla małych, jak i dużych turystów. Jest to budynek, który był wielokrotnie odnawiany, a jego burzliwa historia to opowieść o grabieżach, pożarach czy wielokrotnych próbach renowacji, które za każdym razem kończyły się dodaniem czegoś nowego, co zmieniało oblicze zamku.

Dziś Zamek królewski to dziedziniec zewnętrzny, który już od progu jest niezmiernie ciekawy oraz 71 sal wystawowych, gdzie można zobaczyć Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny czy zbrojownię. Ogrody Królewskie to szansa na poznanie sztuki ogrodnictwa renesansu.

HistoryLand

Po wizycie na zamku Królewskim, który jest fascynujący, ale jednak dosyć trudny dla dzieci koniecznie należy odwiedzić HistoryLnad.

Jest to miejsce, które powstało z klocków Lego. Nie ma chłopca ani dziewczynki, którzy nie byliby zafascynowani światem, który jest z klocków. Jest to interaktywna wycieczka przez historię Polski, którą powinno zobaczyć każde dziecko.

Dzięki budowlom z lego dzieci poznają osadę w Biskupinie, oraz pola Grunwaldu. Jest to pozycja obowiązkowa na mapie zwiedzania dla dzieci.

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Kraków atrakcje dla dzieci to również Muzeum Lotnictwa polskiego, które zafascynuje każdego chłopca, nawet tego odrobinę większego.

Samoloty, śmigłowce, szybowce czy silniki, które są w stanie poderwać maszynę do lotu to atrakcje, która można podziwiać godzinami. Warto również pamiętać o wystawach czasowych, które przybliżają poszczególne bitwy powietrzne, osiągnięcia lotnictwa czy ludzi, którzy mieli wpływ na maszyny, które wzbiły się w powietrze.

Krakil – muzeum iluzji

Kraków atrakcje dla dzieci nie może zabraknąć muzeum iluzji, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje. Wszystko się zmienia, mami i zadziwia.

Krakil to interaktywna wystawa, która pełna jest eksperymentów, które pobudzą mózg każdego dziecka. Fascynująca, niebanalna i nieoczywista właśnie taka jest ta atrakcja dla dzieci, które wyjdą zafascynowane światem wiedzy.

Podziemia Rynku

Ogromna przestrzeń, która mieści się 5 metrów pod płytą Rynku Głównego. Kraków atrakcje dla dzieci to idealne miejsce, w którym multimedialne ekspozycje przeniosą dziecko do średniowiecznego miasta, gdzie zobaczy kłótnię z krakowską przekupka, zajrzy pod szklaną fontannę, czy dowie się, jak miasto było zaopatrywane w wodę.

Muzeum stawia przed dziećmi wiele pytań, ale ciekawa ekspozycja, która pobudza dziecięcą wyobraźnię na pewno pomoże uzyskać odpowiedzi na dręczące dzieci wątpliwości.

Kraków to miasto, które proponuje wiele atrakcji turystycznych. Nie zapomina również o najmłodszych turystach, którzy spotkają ekspozycje przygotowane tak, by nie nudzić się, a jednocześnie poznać ciekawe historię i kilka odpowiedzi na intrygujące pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *