Dom

Wybieramy wannę – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy wannę – na co zwrócić uwagę?

Wanna kojarzy się z chwilą odpoczynku i tylko dla siebie. Pozwala na relaksującą kąpiel, domowe SPA i błogi spokój. Ma jednak wiele innych zastosowań – jak wygodne pranie, kąpiele dziecka czy psa. Jaki model wanny sprawdzi się najlepiej, by z powodzeniem pełniła swoje funkcje?

Ogromny wybór wanien

Wybór urządzeń dostępnych w sklepach z wyposażeniem jest ogromny – popularne są m.in. wanny prostokątne, kuszą modne wanny wolnostojące, sprawdzają się też owalne. Jaki zatem model wybrać, który ma najwięcej zalet? Poniżej kilka podpowiedzi, jednak przede wszystkim trzeba zauważyć, że nie ma wanny idealnej, najlepszej do każdego wnętrza. Wszystko zależy od metrażu i układu łazienki, naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Wanna czy prysznic? Nie musisz wybierać

Jednym z podstawowych dylematów osób urządzających łazienkę jest wybór między wanną a prysznicem. Jedni kierują się wygodą, inni stylem i elegancją wnętrza. Co zatem będzie lepsze na co dzień? Możesz pogodzić różne potrzeby domowników – rozwiązaniem jest brodzik prysznicowy oraz parawan nawannowy.

Taki zestaw pozwala na prysznic po bieganiu, wygodną kąpiel relaksującą czy kąpiel dziecka oraz pranie ręczne. Brodzik z parawanem to świetne rozwiązanie dla osób stawiających na praktyczne zalety i chcących urządzić przede wszystkim funkcjonalną łazienkę.

Wanny prostokątne – uniwersalne i najpopularniejsze

Od wielu lat bardzo często wybierana jest wanna prostokątna, gdyż umożliwia zagospodarowanie przestrzeni w łazience w optymalny sposób. Zwykle jest montowana w na całej szerokości lub ewentualnie w narożniku. Wanny prostokątne mają wiele plusów – między innymi są wygodne, praktyczne i funkcjonalne. Wystarczy dokupić parawan nawannowy, aby móc korzystać z zalet zarówno prysznica, jak i wanny. Świetna opcja dla rodzin.

Wanna narożna – do jakich wnętrz?

Wanny narożne oraz modele asymetryczne są zwykle wybierane do małych łazienek, bo pozwalają na wykorzystanie narożnika. To dobre miejsce, aby zaaranżować wygodne miejsce do kąpieli w małych wnętrzach, w których liczy się każdy centymetr miejsca. Wanna narożna występuje w różnych rozmiarach, można ją idealnie wkomponować w każdym wnętrzu.

Mimo że są dość nietypowe, są chętnie wybierane – poza funkcjonalnością i wielkością mają też inne zalety. Pozwalają ciekawie zaaranżować przestrzeń – różni producenci mają w swoich ofertach ciekawe modele. Łazienka wyposażona w wannę narożną (umiejętnie dobraną i wkomponowaną) nie będzie nudna, a zapewni relaks, funkcjonalność i ciekawy efekt designerski.

Udostępnij