villaaqua.pl

Blog podróżniczy

Oczyszczanie powietrza w dużym mieście
Dom

Oczyszczanie powietrza w dużym mieście

Zanieczyszczenia powietrza dotkliwie odczuwane są zwłaszcza przez astmatyków i alergików, szczególnie narażonych na występowanie problemów zdrowotnych takich jak zapalenia oskrzeli, płuc i inne problemy z prawidłowym funkcjonowaniem dróg oddechowych. Mieszkając w dużym mieście, zwłaszcza w zatłoczonym autami centrum, warto zaopatrzyć się w domowy oczyszczacz powietrza. Jak działa filtr powietrza do domu i jakie wymierne korzyści dla zdrowia może przynieść? Czy potrzebny jest specjalnie skonstruowany oczyszczacz powietrza na smog?

Duże miasta ze względu na bogatą infrastrukturę, rozbudowaną komunikację miejską, dużą liczbę aut, budynków mieszkalnych i zapotrzebowanie na energię elektryczną, realizowane zwykle przez elektrociepłownie umiejscowione nieopodal dużych aglomeracji, najczęściej pokrywa warstwa smogu. Wszystkie wymienione elementy, nieodłączne atrybuty funkcjonowania miast, włącznie z położonymi na ich obrzeżach fabrykami i zakładami produkują ogromne ilości spalin. Smog widoczny i odczuwalny jest najmocniej w miesiącach zimowych i okresie grzewczym, gdy piece w domach intensywnie pracują. W ostatnich latach dzięki zwiększeniu świadomości ekologicznej sytuacja nieco się poprawia, jednak problem smogu nadal istnieje.

Co poradzi oczyszczacz powietrza na smog?

Jakość powietrza w naszych mieszkaniach zwykle pozostawia wiele do życzenia, czasem bywa nawet gorsza niż ta wskazywana przez mierniki jakości powietrza umiejscowione w terenie. W bezwietrzne, jesienne i zimowe dni aplikacje odczytujące dane ze wspomnianych wskaźników potrafią ostrzegać przed wręcz niebezpiecznym dla zdrowia stężeniem pyłu w atmosferze. Szukając rozwiązania, możemy nie wietrzyć mieszkań, co prowadzi do utrzymywania się w nich nieprzyjemnego zaduchu. Rośliny doniczkowe nie są w stanie uzdatniać powietrza na tak dużą skalę, jaka byłaby wymagana do naprawdę swobodnego i zdrowego oddychania. W tej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest filtr powietrza do domu, czyli domowy oczyszczacz powietrza przystosowany do pracy na metrażu naszego mieszkania. Nie należy wybierać oczyszczacza o niższym zakresie pracy, ponieważ korzystanie z niego będzie niewydajne, a samo działanie nie przyniesie oczekiwanego skutku. Oczyszczacz można jednak przemieszczać między pokojami, więc do standardowego mieszkania w bloku wystarczą modele o zasięgu pracy około 40 metrów kwadratowych. Domowy oczyszczacz powietrza Samsung AX40R3030WM doskonale poradzi sobie z filtrowaniem nawet 99,97% drobnych cząsteczek pyłu, smogu, kurzu, pyłków roślin, sierści zwierząt, a nawet nieprzyjemnych zapachów. Dzięki wbudowanej rączce domowy oczyszczacz AX40R3030WM jest łatwy w przenoszeniu do innych pomieszczeń. Cicha praca urządzenia oraz możliwość ustawienia automatycznie czasu jego działania sprawia, że to idealny domowy oczyszczacz powietrza do sypialni, także dziecięcej.  Domowe oczyszczacze powietrza stanowią świetne rozwiązanie zapewniające zdrowe oddychanie w każdym mieszkaniu i biurze. Filtr powietrza do domu to modny, ale funkcjonalny sprzęt, zapewniający nam lepsze zdrowie i samopoczucie. Powietrze w mieszkaniu w dużym mieście także może być czyste dzięki urządzeniom takim jak domowe oczyszczacze powietrza. Włącz czyste powietrze w swoim domu z Samsungiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *