villaaqua.pl

Blog podróżniczy

Lifestyle

Jak wyszukiwać tanie loty? – Te sposoby są sprawdzone

Niezwykle przyjemnie słucha się opowieści od osób, którym udało się zwiedzić wyjątkowe miejsca na całym świecie dzięki możliwościom tanich lotów. Słyszy się o takich kwotach jak 5 złotych, 10 czy kilkadziesiąt w zależności od kraju i odległości. Czy to jest w ogóle możliwe? Podobno jeszcze kilka lat wstecz było to całkiem łatwe,
a ponieważ zainteresowanie tanimi przelotami nie maleje, chętnych jest coraz więcej. Jak wyszukiwać tanie loty i oszczędzać na lataniu?

Wyszukiwarki internetowe

Tanie latanie rozpoczęło się wraz z tanimi liniami lotniczymi. Podróżowanie w przestworzach stało się przez to dostępne znacznie większej ilości ludzi, którzy zaczęli ten środek lokomocji wybierać dużo częściej kierując się już nie tylko wygodą, ale i ceną. Chyba wszystkim jest znany co najmniej jeden blog, który relacjonuje niezwykłe podróże za kilka złotych do największych i najpiękniejszych miast świata. Nie dzieje się to oczywiście ot tak. Jak wyszukiwać tanie loty, aby trafić na świetne okazje? Ostatnio najpopularniejszą metodą są specjalne wyszukiwarki internetowe, które zbierają informacje o tanich przelotach. Niektóre posiadają informacje od różnych przewoźników, inne koncentrują się na jednym lub kilku. Można również otrzymywać powiadomienia o tych wyjątkowych okazjach na swój e-mail.

Tani cel podróży, ale na chybił trafił

Okazuje się, że najłatwiej upolować tani lot w miejsce, które niekoniecznie przyszło nam głowy. W praktyce wygląda to tak, że jeśli nagle otrzymujemy informację o locie do Barcelony za 5 złotych, to zostawiamy wszystko, pakujemy się i lecimy. Jeśli natomiast interesuje nas tańszy przelot w tylko ściśle określonym terminie i w jedno tylko miejsce, to zdecydowanie wygląda to już dużo trudniej. Wtedy na tańszy przelot możemy liczyć rezerwując lot z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Co prawda od czasu do czasu pojawiają się niezwykle atrakcyjne last minute, ale trzeba mieć wyjątkowe szczęście, żeby się na taką okazję załapać. Jak wyszukiwać tanie loty? Najlepiej śledzić wyszukiwarki jak najczęściej, ponieważ tanie przeloty znikają jak świeże bułeczki. Trzeba dosłownie trzymać rękę na pulsie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę szukając tanich lotów?

Jak wyszukiwać tanie loty, żeby nie narazić się na dodatkowe koszty? Prawdziwi znawcy każą zwracać uwagę na takie szczegóły jak opłaty za dodatkowe bagaże czy odległości od lotniska. Może się bowiem okazać, że aby z lotniska dostać się do miasta musimy zapłacić sporą sumę. Owszem, mniejsze lotniska bywają tańsze, ale nie zawsze nam się to po prostu opłaca. Najlepiej więc celować w lotniska, które znajdują się jak najbliżej miejsc, które chcemy zwiedzać, no chyba że nie lecimy
w celach czysto turystycznych – wtedy może korzystniejsze okazać się małe lotnisko. Łatwiej również trafić na tanie przeloty w środku tygodnia lub na przykład trzynastego dnia miesiąca – wtedy ruch bywa znacznie mniejszy. Znaczenie ma również pora dnia. Bywa że odloty nad ranem lub środku nocy bywają tańsze. Także sposobów na to jak wyszukiwać tanie loty jest całkiem sporo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *