Porady

Muzeum Powstania Warszawskiego – jak je zwiedzać?

Muzeum Powstania Warszawskiego – jak je zwiedzać?

Ten nowoczesny obiekt muzealny został zaaranżowany w budynku dawnej elektrowni tramwajowej, która już sama w sobie jest obiektem zabytkowym z początku XX wieku. Instytucja rozpoczęła swoją działalność w 60. rocznicę wybuchu powstania i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością zarówno jeśli chodzi o wycieczki zorganizowane, jak i zwiedzanie indywidualne. Co musisz wiedzieć przed przyjazdem?

Lokalizacja i dojazd do Muzeum

Muzeum mieści się w dość dobrze skomunikowanym punkcie na Woli, gdzie bez problemu można dostać się komunikacją miejską. Od pobliskiej stacji metra obiekt dzieli zaledwie krótki spacer. Jeśli zależy ci jednak na niezależności, w pobliżu dostępnych jest kilka miejsc postojowych. Jeśli chodzi o dedykowany gościom parking, Muzeum Powstania Warszawskiego nie prowadzi go ze względu na brak odpowiedniej przestrzeni.

Niedaleko Muzeum znajduje się jednak również płatny parking strzeżony, z którego można korzystać przez całą dobę. Twój samochód będzie tam bezpieczny nawet w trakcie wielogodzinnego zwiedzania przez ciebie ekspozycji. Taki podziemny parking znajduje się na terenie Browarów Warszawskich.

Zwiedzanie Muzeum – z przewodnikiem czy bez?

Do wyboru masz dwie opcje – wędrówkę po poszczególnych wystawach na własną rękę lub ich poznawania z profesjonalnym przewodnikiem zatrudnionym w Muzeum. Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanym zwiedzaniu w grupie, musisz mieć ukończone 13 lat. Przewodnicy mogą także oprowadzać gości w obcym języku – dodatkowa opłata wynosi w tym przypadku 100 lub 150 zł.

Gdzie kupić bilet wstępu?

Nie musisz obowiązkowo rezerwować biletu wstępu do Muzeum z wyprzedzeniem, jeśli zamierzasz zwiedzać je indywidualnie. Dostępne są w kasie na miejscu, ale jeśli wolisz uniknąć kolejek, bilet kupisz także w formie online na stronie instytucji. Obecnie wstęp na teren obiektu wiąże się z następującymi opłatami:

  • bilet normalny: 25 zł;
  • bilet ulgowy: 20 zł;
  • bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny: 10 zł/osoba (wstęp wyłącznie po okazaniu Karty bileterowi).

Jeśli twoim celem jest Muzeum Powstania Warszawskiego, zaplanuj wizytę z odpowiednim wyprzedzeniem. Zostawiając samochód na strzeżonym parkingu nieopodal, będziesz mógł przy okazji zwiedzić inne zakątki Woli i jeszcze lepiej poznać historię tej dzielnicy, a zarazem całej Warszawy.

https://browary.parkujesz.pl/

Udostępnij