Urlop

Najlepiej oceniane szlaki turystyczne na Majorce

Najlepiej oceniane szlaki turystyczne na Majorce

Planując wyjazd na Majorkę, zastanówmy się, czy oprócz opalania się na słońcu nie chcielibyśmy spędzić tego czasu bardziej aktywnie. Ta hiszpańska wyspa znana jest bowiem nie tylko z pięknych plaż, ale również z niezwykle malowniczych, górskich szlaków turystycznych. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO górskie pasmo Serra de Tramuntana, położone w północno-zachodniej części wyspy zachwyca swoim pięknem wszystkich podróżnych. Jakie są najlepiej oceniane szlaki turystyczne na Majorce? Co warto zobaczyć podczas pobytu na wyspie?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są najlepiej oceniane szlaki turystyczne na Majorce
  • co można na nich zobaczyć

La Trapa Ruin Loop

Majorka zachwyca nas nie tylko wspaniałymi plażami i urokliwymi miasteczkami. Najlepiej oceniane szlaki turystyczne na Majorce ulokowane są zazwyczaj w północno-zachodniej części wyspy, w górskich rejonach graniczących z Morzem Balearskim. Jednym z nich jest umiarkowana pod względem trudności, okrężna trasa La Trapa Ruin Loop o długości 7,6 km, której przebycie zajmuje około 3 godzin. Szlak znajdujący się w pobliżu Port d’Andratx wiedzie przez ruiny klasztoru trapistów “La Trapa”. Idąc nim, możemy nie tylko rozkoszować się zapierającym dech w piersiach widokiem gór i morza. Ten rejon zachwyci nas również niezliczoną ilością gatunków ptaków spotykanych po drodze. Z daleka będziemy mogli również podziwiać wyspę Dragonera i stare miasto Sant Elm. Szlak jest otwarty przez cały rok. Decydując się na wycieczkę tam, warto zaopatrzyć się w nakrycie głowy, picie, kremy z filtrem, a także dobre buty, gdyż niektóre fragmenty trasy prowadzą przez kamieniste tereny. 

majorka

Valldemossa – Puig de Teix – Puig Gros

Jeśli mamy dobrą kondycję i nie boimy się zmęczyć wycieczką trwającą około 5 godzin, warto przejść się ok. 13 km szlak prowadzący z Valldemossy na szczyt Teix i kończący się na punkcie startowym. Trasa jest wymagająca ze względu na bardzo zróżnicowany teren, jednak z powodu swojej popularności spotkać na niej można wiele turystów. Szlak ten zachwyci nas między innymi wspaniałymi widokami ze szczytu Puig des Teix. Choć jest on teoretycznie otwarty przez cały rok, to może się okazać niemożliwe przejście przez prywatną posesję, która przebiega przez fragment trasy. 

Ruta de Pedra en Sec – Variant al Puig de Maria

Najlepiej oceniane szlaki turystyczne na Majorce mają różne stopnie trudności. Dla osób, które nie czują się wystarczająco wysportowani na wielkie wyprawy i chcą podziwiać uroki tej wyspy, nie męcząc się tak bardzo, idealnie sprawdzi 5 kilometrowy szlak Ruta de Piedra en Sec GR221. Przejście go zajmuje ok. 2 godziny i przebiega przez pasmo górskie Serra de Tramuntana, wzdłuż zachodniego wybrzeża Majorki. Trasa Suchego Kamienia wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można podziwiać na niej gęste lasy dębowe i śródziemnomorską roślinność. W pobliżu szlaku położona jest urokliwa miejscowość Polleniça. Trasa jest bardzo popularna i często odwiedzana przez turystów. Szlak jest otwarty przez cały rok.

Udostępnij