Lifestyle

Gdzie spędzić wakacje w listopadzie?

Gdzie spędzić wakacje w listopadzie?

Deszcz, niskie temperatury oraz coraz krótszy dzień nie wpływają dobrze na nasze samopoczucie. Jest jednak na to rada. Krótki wyjazd na wakacje w listopadzie to idealny sposób na jesienną chandrę. Gdzie na wakacje w listopadzie?

Karaiby – plaże, kokosy i słońce

O urlopie na wyspach Morza Karaibskiego marzy wiele osób. Nie ma się czemu dziwić. Piękne plaże, egzotyczne klimaty oraz kultura, która dla nas Europejczyków jest pociągająca i niesamowita.

Na urlop na karaibskich wyspach najkorzystniej wybrać się w porze suchej, czyli w marcu i kwietniu lub właśnie teraz w listopadzie oraz w grudniu. Okres wakacyjny (od lipca do września) to czas deszczu i huraganów.

Dominikana to najczęściej wybierany kierunek wakacji. Nie tylko ze względu na rajskie plaże, z białym, drobnym piaskiem, czy wspaniałe fale, które zachwyca surferów. Jest to również kraj, gdzie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

Santo Domingo założone przez brata Krzysztofa Kolumba, gdzie można zobaczyć kolonialną dzielnicą wpisaną na listę skarbów UNESCO to miejsce, gdzie można poczuć klimat tego historycznego miasta.

Zastanawiając się, gdzie na wakacje w listopadzie warto pomyśleć o odwiedzeniu Kuby. Jest to kolejne państwo, które zachwyca egzotyczna muzyką, kolonialnymi miasteczkami oraz cygarami, które są najlepsze na świecie. Będąc na Kubie nie sposób ominąć Hawanę – stolicę wyspy. Kolorowe miasto, w którym pełno jest muzyki, tańca oraz cudownych uliczek, na których kwitnie życie. Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju.

Bahamy to prawdziwy raj na ziemi. 700 wysepek, z których wyłącznie 26 jest zamieszkanych to idealne miejsce na wypoczynek wśród pięknych plaż, cudownej, krystalicznie czystej wody. Noc spędzona w klimatycznym domku na plaży to niezapomniane wrażenia, które na zawsze pozostaną jednymi z najwspanialszych wspomnień.

Martynika to zamorskie tereny Francji. Fascynująca wyspa, która usiana jest wzniesieniami o pochodzeniu wulkanicznym. Będąc na wyspie warto wejść na wulkan Montagne Pelée, zobaczyć ogród botaniczny oraz skansen La Savane des Esclavres czy wodospad Didier. Nuda na Martynice nie grozi nikomu.

Skarby Afryki

Fotograficzne safari to przepis na niezapomniane wakacje. Kenia oraz Zanzibar to miejsca, które są fascynujące nie tylko dla miłośników przyrody. Safari, na który można zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku to nie jedyna atrakcja.

Miłośnicy nurkowania również znajdą coś ciekawego dla siebie. Piękne plaże czysta woda to odpoczynek w najlepszym wydaniu.

Zastanawiając się, gdzie na wakacje w listopadzie nie można zapomnieć o Zanzibarze, który zachwyca barwną kulturą oraz aromatyczną kuchnią. Mieszkańcy tej afrykańskiej wyspy są przesympatyczni i bardzo otwarci na turystów.

Warto wybrać się na wycieczkę do Prison Island, która nazywana jest wyspą żółwi. W pierwotnym założeniu miało znajdować się tu więzienie, które jednak nigdy nie zostało otwarte. Za to wyspa stała się domem dla blisko 50 żółwi przywiezionych w XIX wieku z Seszeli. Dziś żółwie dumnie kroczą po wyspie, a turyści mogą je obserwować, fotografować czy podziwiać ich stoicki spokój.

Narodowy Park Jozani to gratka dla miłośników zwierząt. Tropikalny las, możliwość zobaczenia małp endemicznych oraz wędrówka po lesie namorzynowym to niecodzienne przeżycie. Wycieczka po lesie jest niczym wyprawa do baśniowej krainy.

Będąc na Zanzibarze nie sposób zapomnieć o plantacjach przypraw. Jest to wyspa, która słynie z uprawy pieprzu, wanilii, cynamonu, kurkumy czy goździków.

Listopad to najlepszy czas, by spędzić kilka chwil przed zimą w cudownym słońcu, na przepięknych plażach pozwalając sobie na odrobinę lenistwa.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.