Lifestyle

Parkowanie przy lotnisku w Balicach – jak je sobie ułatwić?

Parkowanie przy lotnisku w Balicach – jak je sobie ułatwić?

Obecnie podróżowanie samolotami jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, niemniej bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do takiego wyjazdu. Jedne z najistotniejszych kwestii, jakie przy tej okazji trzeba mieć na uwadze, mają związek z dojazdem na lotnisko.

Planowanie podróży z Balic – o czym pamiętać?

Lotnisko w podkrakowskich Balicach to jeden z największych portów lotniczych w Polsce. Z każdym kolejnym rokiem zwiększa się jego przepustowość, co jest równoznaczne ze wzrostem liczby obsługiwanych podróżnych. Omawiany port lotniczy może się poszczycić również świetnie rozbudowaną infrastrukturą – parkingi stanowią bardzo istotną jej część. Przygotowując się do wylotu właśnie stąd, warto wcześniej zarezerwować parking. Kraków Balice to lokalizacja, która jest obsługiwana m.in. przez Grupę Interparking. Na podziemnym parkingu długoterminowym udostępnia ona ponad 600 miejsc. Stosownej rezerwacji można dokonać z wyprzedzeniem.

Parkingi przy lotnisku w Balicach – dlaczego są potrzebne?

Bez parkingów trudno obecnie wyobrazić sobie nowoczesne lotnika. Dotyczy to także portu lotniczego w Balicach. Parkingi stanowią przede wszystkim ogromne udogodnienie dla wszystkich podróżnych, którzy chcą dotrzeć na lotnisko własnym samochodem. Mogą mieć pewność, że auto będzie bezpieczne przez kilka dni czy nawet przez dłuższy czas, w zależności od długości wyjazdu. Ponadto samochód to znakomita alternatywa dla środków publicznego transportu oraz prywatnych przewoźników, którzy zwykle słono sobie liczą za swoje usługi.

Parking przy lotnisku w Balicach – jak wybrać i rezerwować?

Chcąc skorzystać z parkingu przy lotnisku w Balicach, warto wcześniej porównać propozycje różnych usługodawców zarówno pod kątem zawartości, jak i stawek za postój. Należy ponadto sprawdzić, czy za dojazd do terminala i z powrotem trzeba dodatkowo płacić – nie wszystkie firmy pobierają z tego tytułu opłaty. Istotne są także odległość parkingu od terminala i opcja rezerwacji miejsca za pośrednictwem internetu.

Udostępnij