villaaqua.pl

Blog podróżniczy

Lifestyle

Gdzie pojechać w Polsce na letnie wakacje?

Wakacje to czas wypoczynku, relaksu, a przede wszystkim miło spędzanego czasu. Z tych powodów warto urlop spędzić poza domem, podziwiając nowe krajobrazy i doświadczających nowych wrażeń. Pytanie tylko jakie często sobie zadają Polacy, to gdzie pojechać w Polsce na wakacje? Czym charakteryzują się obecne w naszym kraju turystyczne regiony?

Wakacje nad morzem

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych wojaży wśród Polaków, jest wybrzeże. Z tego powodu na całej jego szerokości znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe, hotele i prywatne pensjonaty, które z pewnością przyjmą gości na czas ich wypoczynku.
Czym charakteryzują się wakacje nad morzem? Wielu osobom kojarzy się głównie z opalaniem się na plaży i spędzaniem czasu w nieco leniwy sposób. To prawda, najczęściej Bałtyk wybierany jest przez tych turystów, którzy cenią sobie relaks i możliwość odpoczynku w taki właśnie sposób. Nie oznacza to jednak, że nie da się wakacji nad Bałtykiem spędzić w nieco inny sposób. Po pierwsze obecne są powszechnie liczne wypożyczalnie rowerów, które umożliwiają zjeżdżenie okolicy na dwóch kołach. Po drugie często w okolicy znajdują się liczne parki linowe, czy też inne atrakcje wymagające nieco aktywności fizycznej. W ten sposób wakacje nad morzem stają się naprawdę uniwersalne.

Wakacje w górach

Ktoś, kto ceni sobie aktywny wypoczynek, z pewnością zamiast morza wybierze przeciwny kierunek kraju, czyli góry. Zarzucenie na plecy plecaka, włożenie wygodnych, terenowych butów i ruszenie na szlak, to z pewnością marzenie nie jednego posiadacza niespokojnej, turystycznej duszy. Polskie góry, a w szczególności Tatry, są bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o trudność i stopień zaawansowania dla turysty. Jeśli ktoś chciałby tylko podziwiać krajobrazy i poczuć w sobie nieco wolności, doskonale sprawdzą się proste szlaki turystyczne, na których licznie położone są schroniska górskie umożliwiające przenocowanie i posilenie się. Z drugiej jednak strony, idąc nieco wyżej w góry, można spotkać niesamowicie piękne, uformowane w typowo alpejskim stylu szczyty, których zdobycie będzie wymagało nie tylko dużej wytrzymałości fizycznej, lecz również sporej odwagi. Ekspozycja, a także dość spora wysokość, potrafią zmrozić krew niejednemu odważnemu w dolinie turyście.

Wakacje na mazurach

Polska mapa turystyki posiada jeszcze jeden, bardzo popularny kierunek wakacji, a są nim oczywiście mazury. Polskie jeziora słyną z przepięknych krajobrazów, przyjemnego wypoczynku, a także spędzania czasu w nieco bardziej aktywny sposób. Na mazurach możliwe jest nie tylko wynajęcie niewielkiego domku położonego tuż przy samym jeziorze, lecz również nawet małej łódki. Jeśli tylko posiada się odpowiednie umiejętności, a co najważniejsze uprawnienia, można samodzielnie wypłynąć nią na jezioro. Piękne mazurskie jeziora to ponadto idealne miejsce na to, by łowić ryby, pływać, czy też przemierzać okolice pieszo po licznych ścieżkach.

Podsumowanie

Polska jest niezwykle zróżnicowana i bogata w liczne atrakcje turystyczne. Dzięki temu każdy może miejsce spędzania wakacji dostosować naprawdę dobrze do gustu i potrzeb. Innymi słowy, każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *