Urlop

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Stolica Polski od wielu lat przyciąga turystów z całej Polski. Niewątpliwie jest to miasto, które podoba się zarówno młodym, jak i starszym osobom. W Warszawie nie można się nudzić, gdyż ilość atrakcji i miejsc wartych uwagi jest naprawdę spora. Ci, którzy przyjeżdżają do stolicy na weekend zgodnie twierdzą, iż w tak krótkim czasie nie można zobaczyć wszystkiego. Dlatego też warto wybrać się do tego miasta na dłużej. Jakie atrakcje są warte uwagi? Gdzie najczęściej spędzają czas lokalni mieszkańcy oraz turyści? Co najchętniej zwiedzają obcokrajowcy w Warszawie? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdziemy poniżej. Zapraszam do lektury, bo naprawdę warto.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa zaskoczy pozytywnie na pewno wiele osób, które uwielbiają zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Nie brakuje bowiem w tym mieście pięknych parków, skwerów, muzeów, oraz teatrów. Do Warszawy bez problemu można dostać się praktycznie z każdego miasta w Polsce, a nawet z większości stolic w Europie. Po Warszawie także niezwykle przyjemnie się podróżuje. Jest bowiem tam do dyspozycji turystów oraz mieszkańców stolicy rozbudowana sieć metra oraz tramwaje i autobusy. Jednak turyści najchętniej zwiedzają Warszawę na pieszo, gdyż w ten sposób mogą przybliżyć się do życia codziennego mieszkańców stolicy, jak i poznać wszystkie zakamarki, o których nie zawsze można przeczytać w książkach, podręcznikach oraz w internecie. Zdecydowanie warto wybrać ten sposób podróżowania, gdyż z każdej strony czeka na zainteresowanych sporo ciekawych atrakcji. Lokalni mieszkańcy słyną z życzliwości i uprzejmości i także chętnie udzielają turystom wielu cennych wskazówek dotyczących tego miasta.

Warto także zwrócić uwagę na to, iż każdy znajdzie w Warszawie odpowiedni nocleg dla siebie (zarówno ci, którzy preferują luksusowe hotele, jak i tańsze hotele, a nawet nie brakuje tu kwater prywatnych). Fani dobrej kuchni także nie będą zawiedzeni, gdyż w stolicy jest mnóstwo wyjątkowych restauracji serwujących dania z kuchni całego świata. Będąc w stolicy koniecznie trzeba spróbować zarówno przysmaków z wyższej półki, jak i ulicznego jedzenia, które jest bardzo tanie i smaczne.

Zobacz także: https://www.villaaqua.pl/dlaczego-warto-podrozowac-poznawac-swiat-i-ludzi/

Pałac Kultury i Nauki

Najbardziej rozpoznawalnym elementem architektury w Warszawie jest niewątpliwie Pałac Kultury i Nauki. Ten budynek nawet obcokrajowcy kojarzą, gdyż jest to najwyższa budowla w Polsce. W Pałacu można znaleźć kino, teatry, modne restauracje i knajpki oraz główny Punkt Informacji Turystycznej. Znajduje się on w centrum miasta, więc nie sposób być w stolicy i go ominąć. Turyści mogą wybrać się na taras, z którego można podziwiać całą Warszawę. Na trzydziestym piętrze i z wysokości 114 metrów miasto wygląda naprawdę zjawiskowo. W weekendy większość młodych warszawiaków spotyka się przed Pałacem Kultury i Nauki, by relaksować się ze znajomymi. Będąc w Warszawie koniecznie trzeba udać się pod Pałac, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

atrakcje warszawy

Stare Miasto i Zamek Królewski

Miejsca te są często odwiedzane są przez turystów z Polski, jak i tych z zagranicy. Stare Miasto zostało odbudowane po doszczętnych zniszczeniach po II Wojnie Światowej. Mimo to, nadal czuć w tym miejscu historię. Warszawska starówka to wyjątkowe miejsce w stolicy, które na pewno spodoba się wielu osobom, które doceniają wyjątkowy klimat i ciekawą architekturę. Co można zobaczyć na Starym Mieście? Zarówno odwiedzając, jak i lokalni mieszkańcy ciągle zachwycają się kolorowymi kamieniczkami i klimatycznymi, urokliwymi uliczkami. W tym miejscu nie brakuje bowiem wyjątkowych kawiarenek, w których to relaksują się warszawiacy po ciężkim dniu. Obowiązkowo trzeba odwiedzić ulicę Kozią, gdzie znajduje się urzekający Most Westchnień, który słynie z tego, że łączy kamieniczki po obu stronach ulicy. To wyjątkowe miejsce, które doceniane jest przede wszystkim przez nowożeńców. To oni bowiem w okresie letnim przybywaj tu, by zrobić sobie wyjątkowe zdjęcia w pięknej scenerii.

Muzeum Karykatury

Będąc w okolicach Starówki warto wstąpić także do Muzeum Karykatury, w którym to można ujrzeć sporo zbiorów grafik, fotografii oraz dzieła malarstwa w formie satyrycznej. Ciekawostką jest to, że Muzeum to zostało umieszczone na liście 10 najbardziej unikatowych muzeów w całej Europie. Ten punkt zwiedzania na pewno spodoba się młodym osobom, dlatego też nie warto omijać tej atrakcji. Będąc na Starym Mieście, obowiązkowo trzeba zajrzeć na Plac Zamkowy, gdzie znajduje się kojarzona z Warszawą wyjątkowa atrakcja, czyli Kolumna Zygmunta III Wazy. Podobnie, jak Kolumna Zygmunta III Wazy, ogromną uwagę turystów przyciąga Warszawska Syrenka. Jest to wyjątkowy pomnik dla mieszkańców, który jest też oficjalnym symbolem miasta. Będąc w okolicy koniecznie trzeba sobie zrobić z nią zdjęcie. Na Starym Mieście trzeba także zobaczyć jeszcze barbakan oraz dzwoń na ulicy Kanonia.

Co warto zobaczyć w Warszawie – Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie to zdecydowanie miejsce, które obowiązkowo trzeba zobaczyć w Warszawie. Park swoją niezwykłą nazwę zawdzięcza powstałej w XVII wieku łaźni, która w kolejnym wieku została przebudowana na pałac. Następnie stworzono z niego letnią rezydencję ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Park ten jest ogromny. Na jego terenie można znaleźć między innymi: Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, amfiteatr, oranżerię oraz mnóstwo urokliwych rzeźb. Będąc w Warszawie latem, warto wziąć udział w odbywającym się na terenie parku koncercie Chopinowskim. Obecnie, jest to ulubiony park warszawiaków, w którym chętnie odpoczywają, relaksują się i spacerują praktycznie o każdej porze roku. Będąc tu nie warto się spieszyć. W tym parku trzeba delektować się niesamowitymi widokami, naturą oraz zwierzyną. Jeżeli ma się szczęście to można dostrzec wiewiórki, które nie boją się turystów. Jest to na pewno wyjątkowa atrakcja dla najmłodszych, dlatego warto z nimi udać się do Łazienek Królewskich.

Warto zobaczyć: https://www.villaaqua.pl/najpiekniejsze-zakatki-swiata-te-wielkie-i-te-nasze/

Muzeum Powstania Warszawskiego

W stolicy niezwykle żywa się pamięć o II wojnie światowej. To miejsce każdego roku przyciąga turystów, jak i samych warszawiaków. Przedstawiono w nim w innowacyjny, nowoczesny sposób historię Polaków walczących w Powstaniu Warszawskim. Na ponad 3000 metrów kwadratowych znajdują się sale, w których zachowano chronologię zdarzeń przedstawiające życie podczas II Wojny Światowej. Muzeum to na pewno spodoba się także najmłodszym. Umieszczono w nim bowiem Salę Małego Powstańca, w której animatorzy z uczą dzieci historii w bardzo ciekawy sposób.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Centrum Nauki Kopernik

To miejsce charakteryzuje się tym, iż zapoczątkowało ono w Polsce miejsca, w których to w ciekawy sposób zdobywają wiedzę dzieci, młodzież, jak i dorośli. Centrum Nauki Kopernik pozwala zrozumieć otaczający nas świat. Fani nowoczesnego podejścia do nauki mogą samodzielnie przeprowadzać rozmaite doświadczenia i poprzez zabawę nauczyć się skomplikowanych zagadnień matematycznych i fizycznych. To doskonały sposób, by zaszczepić w dzieciach chęć poznawania świata i otaczających nas zjawisk.

Powązki

W północnej części Warszawy znajduje się najstarszy, ale również jeden z najbardziej urokliwych w Polsce Cmentarz Powązkowski. Jego historia sięga od 1790 roku i po dziś dzień chowa się tam najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych dla kraju Polaków. Warto więc wybrać się tam na spokojny spacer, by pomodlić się nad grobami osób, które zapisały się na kartach historii Polski. Na Powązkach spoczywają między innymi: Maria Dąbrowska, Jan Nowak Jeziorański, Ignacy Mościcki, Czesław Niemen, Rodzice Fryderyka Chopina, czy Jan Kiepura.

Co warto zobaczyć w Warszawie – parki i skwery

Wiele osób sądzi, iż w tak dużym mieście, jakim jest Warszawa nie ma terenów zielonych. Nic bardziej mylnego. W stolicy nie brakuje bowiem miejsc idealnych do wypoczynku, rekreacji i uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Oprócz wspomnianych wyżej Łazienek, warty odwiedzenia jest również Pałac w Wilanowie z urokliwym ogrodem, który idealnie nadaje się do weekendowych spacerów. W parku tym można znaleźć wiele posągów i fontann. Kolejnym zielonym punktem na mapie Warszawy jest Ogród Saski. Piękny, efektowny ogród jest idealnym tłem do zdjęć. Dlatego też korzystają z niego pary młode podczas sesji ślubnych. Kolejnym miejscem są Pola Mokotowskie. Rozległy park znajduje się między Biblioteką Narodową i Domami Studenckimi. Na Polach Mokotowskich bardzo często spotkać można młodzież, która aktywnie odpoczywa na świeżym powietrzu z bliskimi przyjaciółmi.

Warszawa atrakcje – podsumowanie

Co zobaczyć w Warszawie? Jak widać z powyższego wyjątkowych miejsc w tym mieście nie brakuje. Osoby pasjonujące się historią, jak i ci, którzy preferują przebywanie wśród natury, na pewno znajdą w tym mieście coś dla siebie. Warto więc przyjechać do Warszawy na dłużej, by nie spiesząc się, móc delektować się wszystkimi miejscami. Dobrze więc przejechać się po Warszawie transportem miejskim, porozmawiać z mieszkańcami, jak i skosztować smacznych dań, których próżno szukać gdzie indziej.

Udostępnij