Lifestyle

Jak spędzić czas we dwoje, żeby odbudować i naprawić relacje w związku małżeńskim?

Jak spędzić czas we dwoje, żeby odbudować i naprawić relacje w związku małżeńskim?

Romantyczny nastrój można budować wszędzie. Nie ważne czy randka jest przewidziana w domu, czy poza nim. Ważne jest to, by dobrze się bawić i spełnić oczekiwania obu stron. Gdy pomysły są trafione, wtedy randka zapadnie im w pamięć.

Jak spędzić czas we dwoje w domu?

Po pierwsze można na przykład urządzić sobie romantyczny wieczór, oglądając seans ulubionych filmów. Plusem takiego rozwiązania jest to, że można w jego trakcie przygotować smaczne przekąski. Przez cały seans można się też bez obaw przytulać, gdyż nie jest się wystawionym na widok publiczny. Randkę w domu można zacząć, a choćby od wspólnych ćwiczeń. Podczas nich para zadba nie tylko o zdrowie, lecz może przy tym trochę się powygłupiać i poznać na nowo topografię własnych ciał.

Gdy para ma dziecko, wtedy randka we dwoje wygląda nieco inaczej. Po pierwsze para musi zadowolić się rozrywką na poziomie gier planszowych lub telewizyjnych. W grę wchodzą też scrabble, memory lub bierki. Romantyczny nastrój schadzki w domu można też osiągnąć poprzez wspólną kąpiel lub wzajemny masaż. Taka opcja jest korzystna, gdyż będzie parze kojarzyć się z przyjemnością, ale też znaczną bliskością, a wręcz erotyzmem.

Jak spędzić czas we dwoje poza miejscem zamieszkania?

Po pierwsze w grę wchodzi romantyczny wypad do restauracji. Wyjście to ma dwa plusy. Po pierwsze nie trzeba samemu gotować. A po drugie w restauracji łatwiej zbudować romantyczny nastrój. Osiąga się go, a choćby dając sympatii róże lub inny wyjątkowy kwiat. Dla podgrzania atmosfery można też zamówić szampana, który pozwoli parze nieco się rozluźnić i na chwilę zapomnieć o aktualnych domowych kłopotach.

Poza miejscem zamieszkania łatwiej też zorganizować spacer we dwoje po mieście lub innej pięknej scenerii. Brak dzieci i domowych obowiązków sprzyja temu, by pary razem wychodziły do nocnego klubu lub dyskoteki. Można tam potańczyć, poznać nowych znajomych. A przede wszystkim świetnie się bawić i przypomnieć sobie czasy narzeczeństwa.

A co gdy obie wersje bycia razem nie odpowiadają parze zakochanych?

Wtedy wyjściem idealnym jest wyjazd na zagraniczny we dwoje. Po pierwsze, bo można będzie porządnie się zrelaksować. Ponadto, gdy wybierze się ciepły region świata, to wtedy jest szansa na piękną opaleniznę i dużą dawkę endorfin.

Wiadomo, że słońce poprawia nie tylko samopoczucie fizyczne, ale i mentalne. Słoneczko, ciepły piasek, ładna plaża każdego może skłonić do romantyczności oraz spontaniczności. Wyjazd za granicę sprawi, że zakochana para będzie miała szansę na takie aktywności jak wspólne uprawianie sportu, wypad na lody lub coś słodkiego. Albo spacer we dwoje przy blasku księżyca.

Plusy wyjazdu poza rodzinny dom

Po pierwsze para będzie miała wreszcie porozmawiać o rzeczach, które nie są związane z domem ani życiem rodzinnym. Po drugie będzie mogła pozwolić sobie na takie rzeczy jak pozowanie do wspólnych zdjęć lub selfie. Po trzecie wyjazd na zagraniczny wyjazd sprawi, że będą mogli poszaleć w sypialni, bo nie będzie czynników i osób, które będą mogły im w tym przeszkodzić.

Udostępnij