Dom

Worki na śmieci a ekologia. Jak dobrać worki na śmieci dopasowane do swoich potrzeb?

Worki na śmieci a ekologia. Jak dobrać worki na śmieci dopasowane do swoich potrzeb?

Worki na śmieci to produkty codziennego użytku, które jednak należy świadomie dobierać. Oprócz wybrania worków o odpowiednich parametrach warto również mieć na uwadze kwestie ekologii. Na rynku dostępne są m.in. worki na śmieci z regranulatu, surowca, który pochodzi w 100% z recyklingowanych odpadów foliowych. Wykorzystywanie tego typu worków na śmieci do codziennej segregacji w swoim domu, mieszkaniu czy lokalu to dobra opcja dla każdego, kto chce podejść do tematu ekologii w świadomy sposób.

Jakie parametry warto wziąć pod uwagę podczas wybierania worków na śmieci?

Ilość worków na śmieci dostępnych na rynku może być przytłaczająca. Worki z uszami, tradycyjne, z taśmą ściągającą, antybakteryjne, zapachowe itd. – to wszystko sprawia, że zwyczajnie możemy mieć problem z wyborem tych odpowiednich. Co zatem warto brać pod uwagę, aby dobrać najlepsze worki na śmieci dla siebie?

Po pierwsze – pojemność. To jeden z najważniejszych parametrów, który określany jest przede wszystkim wielkością pojemnika. Generalnie wielkość worka powinno dobierać się tak, aby był on nieco dłuższy niż kosz na śmieci, dzięki czemu odpady nie wysypią się ze środka, a zawiązanie worka nie będzie stanowiło problemu. Producenci worków na śmieci proponują m.in. takie pojemności jak 15l, 35l, 60l, 90l czy 120l.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na takie cechy worków na śmieci, jak:

  • wytrzymałość;
  • materiał, z którego są wykonane (np. ekologiczny regranulat);
  • rodzaj zamknięcia (worki na śmieci z taśmą ściągającą, z uszami lub tradycyjne).

Jakie worki na śmieci wybrać?

Wybierając worki na śmieci, warto określić wobec tego przede wszystkim własne wymagania, dotyczące takich kwestii jak pojemność oraz przeznaczenie. Wybierając worki na odpady ciężkie warto zdecydować się na modele o zwiększonej wytrzymałości, aby zapobiec ich rozerwaniu. Innymi kwestiami są ich kolory, a nawet zapachy, które możesz dopasować do swoich preferencji. Dodatkowo kolorowe worki ułatwią Ci codzienną segregację, a worki na śmieci zapachowe sprawią, że z pojemników na odpady nie będzie wydobywał się nieprzyjemny zapach. Ciekawym rozwiązaniem są również wieloWORKI proponowane przez producenta https://www.stella.com.pl/, które zostały stworzone w nowoczesnym systemie „bag in bag”. Cały pakiet 10 worków wystarczy umieścić w pojemniku na odpady. Po wyciągnięciu napełnionego worka kolejny od razu będzie gotowy do użycia. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie czasu i energii, potrzebnej na ciągłe zmienianie worków.

Udostępnij