PoradyUrlop

Wakacyjna walizka – pakowanie bez stresu

Wakacyjna walizka – pakowanie bez stresu

Wyjazd na wymarzone wakacje to ogromna radość, ale też duży stres. Problem zaczyna się już w momencie planowania listy niezbędnych rzeczy do wzięcia, a sięga zenitu w momencie próby ich spakowania do jednej walizki. To wszystko sprawia, że zamiast zaczynać urlop z uśmiechem na ustach, jesteśmy zmęczeni bardziej niż przed nim.

Wakacyjne pakowanie wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Żeby przejść przez to bez zbędnych nerwów i stresu, potrzebujemy przede wszystkim funkcjonalnej walizki i odpowiedniego rozpisania ilości rzeczy, jakie chcemy zabrać. Do tego kilka specjalnych trików, które ułatwią nam cały ten czasochłonny proces i możemy zaczynać urlop!  

Jaką walizkę wybrać?

Pierwszą bardzo ważną kwestią jest właśnie wybór odpowiedniej walizki, które pomieści, ale też zabezpieczy wszystkie nasze rzeczy. W sklepach (np. na kaufland.pl) znajdziemy wiele akcesoriów podróżnych tego typu, dlatego decyzja nie jest prosta. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów.

  • Walizka wykonana z twardego materiału lepiej zabezpieczy rzeczy, ale jest mało elastyczna, dlatego też może być bardziej podatna na pęknięcia. 
  • Zwróćmy uwagę na rączki i uchwyty – najlepiej jeśli będzie ich kilka i będą zamontowane zarówno na krótszym, jak i na dłuższym boku. Bardzo przydatny jest też teleskopowy uchwyt, który można dostosować indywidualnie do wzrostu każdego użytkownika. 
  • Walizka z kółkami będzie wygodniejsza w czasie przemieszczania się np. na lotnisku czy dworcu (najlepiej jeśli kółka są miękkie, kauczukowe, bo to zmniejsza ryzyko ich pęknięcia na nierównych powierzchniach). 
  • Zwróćmy też uwagę na sposób zorganizowania wnętrza walizki – dodatkowe zamykane kieszenie i zabezpieczające pasy pozwalają zachować porządek i znacznie ograniczyć przemieszczanie się rzeczy. 

Jak spakować walizkę?

Gdy już uda nam się wybrać walizkę, która spełni nasze wszystkie oczekiwania, przychodzi czas na jej pakowanie na podstawie opracowanej wcześniej listy. Jeśli do tej pory ten etap wakacyjnych przygotowań był dla Ciebie udręką, czas to zmienić. Poznaj 5 trików, dzięki którym wszystko przebiegnie szybko i bezproblemowo. 

  1. Największe i najcięższe rzeczy spakuj na samym początku. 
  2. Nie składaj ubrań “w kostkę”, zroluj je – w ten sposób zaoszczędzisz miejsce, a ubrania będą mniej pogniecione. 
  3. Maksymalnie wypełnij wolną przestrzeń – w ewentualnych lukach umieść bieliznę, ręczniki, apaszki. 
  4. Zabezpiecz delikatne przedmioty – najlepiej zawiń je w ubrania. 
  5. Idealnym sposobem na zaoszczędzenie przestrzeni jest też pakowanie ubrań i akcesoriów np. w worki próżniowe, które po zamknięciu zajmują bardzo mało miejsca. 

Powyższe wskazówki  przydadzą się każdemu, kto dopiero planuje urlop i nie chce zaczynać go od stresu i nerwów. Tak niewiele trzeba, żeby ta nielubiana część przygotowań przebiegła w spokojnej atmosferze i nie zepsuła nam wakacyjnego odpoczynku. 

Udostępnij