Lifestyle

Wakacje sportowca: o to musisz zadbać przed urlopem

Wakacje sportowca: o to musisz zadbać przed urlopem

Odliczasz dni do urlopu, czekając na wymarzone i zasłużone wakacje, ale nadal jedna rzecz spędza Ci sen z powiek? Nie wiesz co zrobić, aby w trakcie urlopu nie stracić formy, na którą pracowałeś/-aś tyle miesięcy? Kaloryfer na brzuchu, zgrabna sylwetka czy piękne bicepsy… Szkoda by było zmarnować efekty ćwiczeń i treningów, które tyle Cię kosztowały, prawda? W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka opcji, które możesz wziąć pod uwagę planując wakacje na sportowo.

Hotel z siłownią? Oczywiście, to jest to!

Jeżeli nie zarezerwowałeś/-aś jeszcze miejsc noclegowych dla siebie i swojej rodziny, pomyśl koniecznie czy opcja hotelu z siłownią nie byłaby dla Ciebie najlepsza. Obecnie w Polsce i na całym świecie jest wiele miejsc, które starając się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby urlopowiczów, udostępniają na potrzeby gości również hotelową siłownię. Informacje na ten temat powinny znaleźć się na stronie hotelu, a jeżeli ich brakuje – warto zadzwonić bezpośrednio na recepcję i dopytać o szczegóły. Decydując się na wyjazd rodzinny do hotelu z siłownią musisz jednak pamiętać, że siłownia na wakacjach to jedynie dodatek, a Twoim bliskim może być przykro, jeżeli będziesz więcej czasu poświęcać bieżni niż spędzaniu czasu razem.

Ubrania sportowe do walizki: jakie zabrać?

Wybierając się na sportowy urlop koniecznie musisz pomyśleć o spakowaniu ubrań treningowych. Ile ich zabrać? Odpowiedź na to pytanie jest mocno związana z tym jak bardzo częstotliwe treningi podczas urlopu planujesz. Jeżeli chcesz ćwiczyć tylko od czasu do czasu, zestaw w postaci dwóch koszulek oraz spodni do ćwiczeń może okazać się idealny. Nie zapomnij również o butach, ponieważ one stanowią bardzo ważną część każdego sportowego outfitu. Przydałby się również cienki ręcznik na otarcie potu, który z pewnością Cię czeka.

Akcesoria do walizki: co zamiast ciężarków?

Opcja hotelu z siłownią odpada? Nie udało Ci się znaleźć miejsca noclegowego, które udostępnia siłownię w cenie, jaka mieści się w granicach Twojego budżetu na czas wakacji? Nic straconego. Zawsze możesz pomyśleć o spakowaniu do walizki kilku akcesoriów, które posłużą Ci do samodzielnych ćwiczeń w trakcie urlopu. Gumy oporowe materiałowe są stosunkowo lekkie, a dają wiele możliwości w zakresie organizowania ćwiczeń, dlatego będą idealne. Co jeszcze warto zabrać? Wiele zależy od Twoich indywidualnych preferencji, ale możesz pomyśleć o skakance, krokomierzu czy akcesoriach do pływania, jeżeli w okolicy hotelu jest basen.

Sportowe wakacje w praktyce: wcale nie musisz tracić formy

Jak widać, wakacje dają naprawdę wiele możliwości również dla urodzinach sportowców. Co więcej, nie są to jedyne opcje. W aktywny tryb życia warto zaangażować również innych członków rodziny, ponieważ sporty wspaniale integrują. Dzieci mogą być naprawdę zachwycone, jeżeli wszyscy wypożyczycie rowery i ruszycie na długą wycieczkę po okolicy. Doskonałą opcją może być też bieganie, kajaki czy po prostu gra w piłkę na świeżym powietrzu. Możliwości jest naprawdę wiele.

Udostępnij