Porady

Rękawiczki jednorazowe przydatne nie tylko podczas pandemii

Rękawiczki jednorazowe przydatne nie tylko podczas pandemii

Za nami trudny, pandemiczny czas. Miejmy nadzieję, że już za nami. Maseczki ochronne towarzyszyły nam na każdym kroku. Tak samo jak rękawiczki jednorazowe. Chronią nas one przed wirusami i bakteriami. W sklepach spożywczych wybór pieczywa powinien odbywać się każdorazowo przy pomocy rękawic ochronnych. To już nie tylko kwestia nakazów, ale zdrowego rozsądku i higieny. Nikt nie chciałby kupić bułki dotykanej przez kilka osób. Przy każdym stoisku z pieczywem, lecz także z owocami i warzywami znajdziemy rękawiczki jednorazowe. Nie ma więc wymówki, że brakuje takiego typu zabezpieczeń w sklepie, ponieważ to obowiązek takiego typu obiektu handlowego. Niemniej jednak warto posiadać przy sobie dodatkowo własne. Na stronie https://czystyszop.pl/ znajdziemy ogromny wybór rękawiczek w atrakcyjnych cenach. Przesyłki realizowane są bardzo szybko. Tylko jakie rękawiczki wybrać, jeśli tyle rodzai?

Rękawiczki ochronne foliowe

Takie rękawiczki znajdziemy właśnie przy stoisku z pieczywem, z owocami i warzywami. Dostępne są też przy dystrybutorach na stacjach paliw. Są wygodne w zakładaniu. Istnieje kilka rozmiarów, ale przeważnie są one szersze niż palce u rąk. Przez co łatwo się je nakłada i ściąga, aby móc swobodnie wyrzucić do kosza. Chronią dłonie przed zapachami, przed cieczą. Można zakupić je w opakowaniu zbiorczym, przeważnie po 100 sztuk. Wykorzystamy je dosłownie wszędzie. 

Rękawiczki gumowe

Rękawiczki gumowe wykorzystywane są przede wszystkim w gospodarstwach domowych. Nie przedostanie się przez nie żadna substancja ani zapach. Chronią dłonie przed bezpośrednim działaniem środków chemicznych. Z reguły są dłuższe od zwykłych rękawic, z uwagi na możliwość przedostania się płynu do środka. Sprzedawane są pojedynczo, dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Najczęściej po założeniu wykonuje się w nich wszystkie prace i dopiero ściąga rękawice. Nie są praktyczne w częstym nakładaniu. Bez problemu możemy je ściągnąć z dłoni, nawet jeśli są mocno zabrudzone. Wystarczy zdejmując odwrócić je na lewą stronę. Tego typu rękawice są wielorazowego użytku. Wystarczy je przemyć i osuszyć.

Rękawice winylowe

Rękawice winylowe dopasowują się do dłoni, są przezroczyste i wygodne w użytkowaniu. Możemy w nich mieć kontakt z żywnością. Nie przedostanie się przez nie ciecz. Są cieńsze niż gumowe i pozwalają na bardziej precyzyjną pracę rąk. Dostępne są w opakowaniach zbiorczych w różnych rozmiarach. Nie posiadają w środku pudru, więc mogą z nich korzystać również alergicy.

Rękawice nitrylowe

Są to rękawice grubsze od standardowych. Dopasowują się do dłoni. Występują w opakowaniach zbiorczych w różnych kolorach i rozmiarach. Mają specjalną teksturę, dzięki czemu zwiększona jest w nich chwytność. Dopuszczone są do kontaktu z żywnością. Nie zawierają silikonów.

Rękawice lateksowe

Rękawice lateksowe najczęściej kojarzą się z branżą medyczną i kosmetyczną. Zapewniają dłoniom doskonałą ochronę. Występują w różnych rozmiarach i kolorach, dostępne w opakowaniach zbiorczych. Przylegają do dłoni, przez co nie krępują ruchów. Rękawice lateksowe mogą być pudrowane lub bezpudrowe. Ten rodzaj rękawic jest przyjazny środowisku. Lateks jest surowcem naturalnym, czyli rękawice lateksowe są biodegradowalne.

Rękawice to bezpośrednie dbanie o bezpieczeństwo oraz higienę osobistą. Na stronie sklepu Czysty Szop najdziemy również inne produkty, w tym środki do dezynfekcji oraz maseczki ochronne. Warto dbać o swoje zdrowie i zabezpieczać się przed możliwym niebezpieczeństwem/ 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.