Dom

Nowoczesne lampy stojące do salonu, sypialni i nie tylko!

Nowoczesne lampy stojące do salonu, sypialni i nie tylko!

Światło odgrywa w każdym mieszkaniu bardzo istotną rolę. Za pomocą odpowiednio rozstawionych lamp można stworzyć w pokoju niepowtarzalny klimat, który sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne i ciepłe. Niepowtarzalne efekty można osiągnąć poprzez ustawienie lamp stojących w odpowiednich miejscach w domu.

Lampy stojące – nowoczesne i nietuzinkowe wzory i kolory

Każda osoba, która marzy o stylowym wnętrzu, a zarazem chce, aby było ono funkcjonalne powinna przemyśleć zakup lampy stojącej. Wybór jest bardzo obszerny. Można znaleźć lampy stojące małe i duże, lampy ceramiczne, drewniane lub metalowe. Lampy do pokoju dziennego, gabinetu, lampy do sypialni i pokoju dziecięcego.

Dla osób szukających nietuzinkowych rozwiązań polecane są nowoczesne i futurystyczne wzory, które nie tylko sprawią, że pokój stanie się bardziej designerski. Dzięki takiej lampie można stworzyć przytulny kącik wypoczynkowy dla całej rodziny. Wiele osób stwierdzi, że taka lampa zajmuje dużo miejsca. Ale to nie prawda. Nawet w niewielkim pomieszczeniu można postawić lampę, która będzie miała smukłą nóżkę oraz małą podstawkę, dzięki czemu nie zajmie ona przestrzeni. Dodatkowo można wybierać lampy o różnych kolorach, które z łatwością dopasuje się do każdej aranżacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampę stojącą?

Wybierając lampę podłogową należy przede wszystkim ustalić, w jakim pomieszczeniu będzie ona stała i jakie zadanie ma spełniać. W lampie do salonu powinna znajdować się regulacja mocy świecenia, aby dopasować moc światła do potrzeb. Salon jest miejscem relaksu i odpoczynku. Lampa podłogowa w salonie może stworzyć niepowtarzalny klimat, ale może być również świetnym źródłem światła, które wykorzystać można do czytania.

Szukając lampy do sypialni należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby posiadała ona klosz, który pięknie rozproszy światło i stworzy ciepłą i przytulną atmosferę. Lampy podłogowe należy dobrać także do wystroju wnętrza. Ale z tym nie powinno być problemu, gdyż oferta lam stojących jest bardzo obszerna. Można wybierać spośród modeli skandynawskich, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Bardzo popularne są także lampy metalowe, które idealnie wpisują się w styl nowoczesny i loftowy. Miłośnicy stylu ludwikowskiego mogą wybrać stylowe lampy inspirowane klimatem pałacowym lub zamkowym.
Przed zakupem lampy należy sprawdzić, czy w miejscu, w którym będzie ona stała jest gniazdko oraz jak długi kabel będzie potrzebny. Ważne są także aspekty funkcjonalne, czyli możliwość regulacji wysokości klosza, nachylenia nóżki czy przyciemnienia światła.

Udostępnij