Porady

Na co zwrócić uwagę szukając sali weselnej?

Na co zwrócić uwagę szukając sali weselnej?

Co roku wraz ze zbliżającą się wiosną rozpoczyna się sezon zawierania małżeństw i organizacji ślubów. Ich ilość sprawia, że młode pary muszą bukować termin ślubu w kościele oraz salę weselną na rok, a czasem jeszcze wcześniej. Pomysłów na organizację wesela jest tyle ile par, dlatego warto przeanalizować każdy z nich, by znaleźć ten optymalny. 

Sala weselna czeka na młodą parę i gości

Pomysł na organizację wesela zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest odległość od rodzinnego domu lub reszty rodziny. Bywa i tak, że spora grupa zaproszonych gości mieszka na stałe poza miejscem, gdzie ma odbyć się ślub. A to oznacza, że w dobrym tonie jest zagwarantowanie im noclegu i transportu. Zresztą zapewnienie transportu dotyczy wszystkich gości. 

Optymalnym rozwiązaniem dla takiego schematu jest wynajęcie sali weselnej w miejscu, które jednocześnie zapewnia nocleg. Najlepiej, gdy jest to hotel oferujący tego rodzaju usługi, taki jak https://www.trzyroze.pl/wesela, a jeszcze lepiej, gdy jest to hotel gdzieś w plenerze, dysponujący pokojami, restauracją, salą weselną, dobrą kuchnią i ogrodem.

Wesela w Lublinie – dobra lokalizacja i jeszcze lepsza organizacja

Hotel dysponujący pokojami dla gości weselnych jest naprawdę na wagę złota. Dzięki temu młoda para może zapewnić pokoje większości gościom, sama skorzystać z jednego z nich oraz oddać do dyspozycji pokój choćby rodzicom czy gościom, którzy musieli zabrać ze sobą dzieci lub starszych krewnych. Pokoje służą oczywiście głównie do spania, ale są też wygodną garderobą czym miejscem do chwilowego odpoczynku. 

Obecność w hotelu restauracji i baru sprawia, że poranek po weselu przyjmie bardzo miłe i rodzinne oblicze. Goście mogą otrzymać ciepłe śniadanie, wypić kawę, kontynuować rozmowy i dopiero po posiłku wyjechać do domu. 

Zwykle tego rodzaju hotel dysponuje ograniczoną ilością pokoi. Tym lepiej, oznacza to bowiem, że para młoda i jej goście są jedynymi użytkownikami hotelu przez co najmniej jedną dobę a czasem dłużej. Dzięki temu wszyscy czują się swobodnie, nikomu nie przeszkadzają, bez ograniczeń korzystają z kuchni i baru. 

Sala balowa i restauracja otwarta

Wynajem hotelu na wyłączność sprawia, że młoda para może dowolnie udekorować salę weselną i salę balową. Bardzo często tak naprawdę są to dwa pomieszczenia połączone ze sobą. Wyraźna odrębność sali balowej sprawia, że powierzchnia przyjmuje dwie odrębne funkcje, zabawy i posiłku. Daje to osobom pragnącym siedzieć przy stole odrobinę niezależności i odrębności, mogą więc spokojnie prowadzić rozmowy. 

 

Udostępnij