Porady

Jakie są zalety domowej huśtawki dla dzieci?

Jakie są zalety domowej huśtawki dla dzieci?

Wszystkie dzieci uwielbiają huśtanie, szczególnie gdy jest ono delikatne i miarowe. Na placach zabaw przy huśtawkach ustawiają się zazwyczaj kolejki i są one najbardziej rozchwytywaną atrakcją. Oprócz tego, że jest to doskonała forma zabawy, zapewnia również prawidłowy i zrównoważony rozwój. Bujanie wpływa na poczucie bezpieczeństwa oraz funkcje aparatu ruchowego czy układu nerwowego w przyszłości. Oprócz tego mamy pewność, że maluch nigdy nie będzie się nudził. 

Dobre strony posiadania huśtawki dla dzieci

Dlaczego maluchy powinny się huśtać? Miarowe kołysanie pozytywnie wpływa na rozwój pociechy. Jedną z najważniejszych korzyści jest to, że bujanie pozwala się dziecku uspokoić, a w przypadku niemowląt stają się one mniej płaczliwe. Szybciej odbywa się również nauka i przyswajanie nowych rzeczy. Lepsza jest także koncentracja i poziom skupienia. Najważniejsze jednak jest to, że dziecko zyskuje poczucie bezpieczeństwa, co przekłada się na jego spokój i wyciszenie. 

Kolejna zaleta posiadania huśtawki w domu jest zdecydowanie bardziej przyziemna. Takie rozwiązanie pozwala na swobodną zabawę bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Dziecko nie musi wychodzić na plac zabaw, aby dostarczyć sobie rozrywki. Warto dać dziecku możliwość korzystania z takiej opcji, ponieważ będzie miało to pozytywny wpływ na rozwój jego mózgu oraz umiejętności. Huśtawka domowa dla dzieci jest wygodnym rozwiązaniem do zamontowania w domu. Możemy również skorzystać z opcji mobilnej dostępnej w naszym sklepie Misioo. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje produkt, warto odwiedzić stronę internetową https://misioohandmade.pl/hustawki-domowe-dzieciece/

Na co zwrócić uwagę wybierając huśtawkę domową dla dziecka?

Najważniejsze przy wyborze tego rodzaju wyposażenia jest bezpieczeństwo, jakie musimy zapewnić dziecku. Solidny montaż, zabezpieczenia dostosowane do wieku do malucha oraz delikatne, przyjazne materiały, z których zbudowana jest konstrukcja. Ważna jest również wytrzymałość sprzętu. Tutaj także powinniśmy dopasować ją do wieku oraz ciężaru dziecka. 

Jeśli decydujemy się na huśtawkę dla niemowlaka, wówczas najbardziej istotna jest odpowiednia stabilizacja postawy oraz oparcie, które zabezpieczy przed wypadnięciem na zewnątrz. Mocowania powinny być bardzo solidne, a montaż brać pod uwagę obciążenie, jakie zaserwujemy sufitowi (w przypadku huśtawki sufitowej). Dziecko przez cały czas powinno przebywać pod opieką osoby dorosłej, która w razie wypadku ma możliwość szybkiej reakcji i asekuracji. 

Kiedy jest najlepszy moment na zakupienie domowej huśtawki dziecięcej?

Bujanie i kołysanie to czynności, które uwielbiają dzieci i dorośli w każdym wieku. Huśtawki mogą być używane nawet w wieku niemowlęcym, wówczas służą również za bujak, który pomaga dziecku uspokoić się i zasnąć. Jeżeli sprzęt jest bezpieczny i dostosowany do wieku dziecka, tak naprawdę nie ma wówczas żadnych ograniczeń. Istotne jest jednak, abyśmy podczas huśtania przez cały czas towarzyszyli dziecku, aby zapewnić mu odpowiedni poziom bezpieczeństwa. 

Udostępnij