Dom

Jak zrobić solidny stół w rozsądnej cenie – nogi metalowe i blat dębowy

Jak zrobić solidny stół w rozsądnej cenie – nogi metalowe i blat dębowy

Chciałbyś własnoręcznie wyprodukować własny stół do jadalni lub stolik kawowy, ale przeraża Cię koszt takiego przedsięwzięcia? Z jednej strony, masz słuszność lite drewno dębowe lub sosnowe to nie najtańszy budulec, jednak na wszystko są sposoby, więc jeśli naprawdę marzy Ci się rozpoczęcie swojej przygody z meblarstwem, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. W nim zdradzimy Ci jak zrobić solidny stół w rozsądnej cenie.

Co tworzy solidny stół?

Chyba wszyscy zgodzą się, że stół powinien być przede wszystkim funkcjonalny i praktyczny. Co o tym stanowi? Rzecz jasna odpowiednie wymierzenie, wytrzymałość, solidność, stabilność oraz brak konieczności wykonywania specjalnych działań, mających na celu impregnacje i pielęgnację mebla. Dlatego też nie ważne czy robisz własny, czy też chcesz kupić gotowy, musisz w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Rzecz jasna, najbardziej wytrzymałe i atrakcyjne pod względem walorów estetycznych jest lite drewno dębowe. Niemniej jednak nie jest to najtańszy wariant, dlatego nie polecamy, zwłaszcza początkującym stolarzom, rozpoczynać od wykonania stołu całkowicie z drewna. Chcący zaoszczędzić lub Ci, którzy nie czują się jeszcze zbyt pewni w pracy z drewnem zapewne docenią wyjście na skróty, jakim są gotowe nogi do stołu.

Jak zrobić solidny stół w rozsądnej cenie, będąc początkującym majsterkowiczem?

Jako początkujący majsterkowicz, nie powinieneś rzucać się na głęboką wodę i samodzielnie wykonać każdego elementu stołu. Oczywiście możesz spróbować, jednak istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Ci się nie uda lub po prostu nie będzie to wyglądać estetycznie. Co zatem zrobić w takiej sytuacji?

Naszym zdaniem, osoby dopiero uczące się pracy z drewnem, które chcą własnoręcznie zrobić stół, powinny ograniczyć się wyłącznie do pracy z blatem, natomiast nogi do stołu warto kupić gotowe. Trudno bowiem oczekiwać, że nowicjusz będzie w stanie idealnie ukształtować aż cztery elementy, w taki sposób, że będą solidne i co niemniej ważne identyczne.  Dlatego też polecamy wizytę w najbliższym sklepie meblarskim, rozeznać się w ich asortymencie i kupić metalowe lub drewniane nogi do blatu stołu.

Metalowe nogi do stołu, czyli jak zaoszczędzić na produkcji stołu

Metalowe nogi do stołu to idealne wyjście, dla osób chcących własnoręcznie zrobić stół, a przy tym nie wydać na to przedsięwzięcie niebotycznych sum pieniędzy.  Drewno w ostatnich latach niemało kosztuje, dlatego polecamy jednak przeznaczyć na zakup dobrej jakości blatu.  Nogi do stołu to zdecydowanie nie jest część, która przyciąga spojrzenia, dlatego jeżeli nie dysponujesz naddatkiem funduszy, to lepiej zadbać by nogi do blatu były wytrzymałe, a nie ładne. Z tego względu rekomendujemy rozważyć metalowe nogi do stołu sprawdź tutaj. Bowiem, z reguły, metalowe nogi do blatu, są znacznie tańsze niż te wykonane z litego drewna, a przy tym znacznie bardziej wytrzymałe. Metalowe nogi do stołu ponadto sprawią, że dany mebel nie będzie wyglądał nudno i standardowo.  

Zalety metalowych nóg do blatu

Metalowe nogi do stołu to gwarancja solidności i wytrzymałości. Tak ważny elementy stołu wyprodukowany z dobrej jakości metalu, sprawi, że stół będzie niemalże niezniszczalny. Użycie tego typu tworzywa sprawi, że unikniesz ryzyka zapleśnienia, uszkodzeń mechanicznych oraz zużycia się nóg. Poza tym, nie można też zapomnieć o niezwykłych walorach estetycznych! Tylko wyobraź sobie miny swoich znajomych, gdy zobaczą twój nowy, dębowy stół z metalowymi nogami!

Solidny stół w rozsądnej cenie – gdzie kupić materiały?

Nogi do stołu znajdziesz w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych, natomiast blat z drewna litego, bądź litych klejonych klepek polecamy nabyć u lokalnego stolarza, który na twoje zamówienie stworzy blat mając na uwadze twoje preferencje i upodobania. Wtedy będziesz pewien, że wykonany on będzie wedle Twojego gustu. Jeżeli jednak nie znajdziesz do tego odpowiedniego specjalisty, to zawsze możesz poszukać odpowiadającego Ci wariantu w sklepach budowlanych i meblarskich.

Udostępnij