Dom

Jak wybrać swój kominek?

Jak wybrać swój kominek?

Kominek to jedna najprzyjemniejszych rzeczy, jakie można mieć w domu. Jego relaksujące dźwięki w połączeniu z naturalnym ciepłem pomagają się zrelaksować i dodają nowy wymiar do domowej atmosfery. To właśnie dlatego wybór kominka jest taki ważny, a z tego artykułu dowiesz się, jak go dokonać.

Czy kominek jest dla Ciebie?

O zaletach kominka wygodnie jest mówić, jednak należy uświadomić sobie wady tego rozwiązania. Kominek wymaga stałego dbania, tj. czyszczenia i napraw. W przypadku tradycyjnego kominka potrzebne jest także drewno, które będzie spalane. Można je kupić lub porąbać samemu, jednak są to kolejne godziny, które trzeba poświęcić kominkowi. Dlatego przed zakupem dobrze jest zadać sobie pytanie, czy to rozwiązanie na pewno jest dla mnie? Zanim odpowiesz na to pytanie, musisz zadać sobie kilka kolejnych.

Jakiego kominka potrzebuję?

Następna decyzja, jaką musisz podjąć to, jakie zasilanie będzie dla Ciebie najlepsze. Wybierać możesz pomiędzy kilkoma rozwiązaniami, z których każde ma swoje wady i zalety.

Kominek spalający drewno

Jest to najbardziej klasyczne ze wszystkich rozwiązań. Doceniane za swoje walory estetyczne, a także ciepło jakie wytwarza. Jeżeli w pobliżu Twojego domu znajduje się źródło drewna, będziesz mógł tanio ocieplić dom zimą. Największym minusem tego rozwiązania jest zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla, a więc konieczne jest zaopatrzenie domu w czujnik, na wypadek zaczadzenia. Warto także mieć na uwadze, że ten typ kominka potrzebuje specjalnego systemu wentylacji, który będzie trzeba zainstalować.

Biokominek

Biokominek to nowinka w branży. Jego działanie oparte jest spalaniu bioetanolu. Jest to forma paliwa oparta na alkoholu. Podczas jego spalania nie są wydzielane nadmierne ilości substancji szkodliwych, dzięki czemu można go postawić prawie wszędzie. Nie wymaga on także czyszczenia tak jak tradycyjne kominki. Wadą tego rozwiązania jest jego koszt. Godzina pracy biokominka kosztuje ok. 10 złotych.

Kominek Elektryczny

Kominki elektryczne to najwygodniejsze ze wszystkich rozwiązań. Nie wymagają one wentylacji ani paliwa. Dodatkowym autem jest to, że efekt grzania jest niezależny od efektu wizualnego, dzięki czemu możesz cieszyć się blaskiem płomieni nawet w najgorętsze dni. Jest to także jedyne rozwiązanie, które można zastosować w biurze czy mieszkaniu. Jedyną wadą tego rozwiązania jest brak realizmu, który może nie usatysfakcjonować części osób.

Niezależnie od tego, jaki kominek wybierzesz, na stronie https://www.komineo.pl/ znajdziesz największy wybór kominków online, a na pewno ten, na jaki zdecydowałeś się po przeczytaniu tego artykułu.

 

Udostępnij