Porady

Inspiracje oświetlenia ogrodu z lampami ogrodowymi

Inspiracje oświetlenia ogrodu z lampami ogrodowymi

Piękny, zadbany ogród jest ozdobą całego domu i wyznacznikiem dobrego gustu właścicieli. Poza kwiecistymi kompozycjami na charakter zewnętrznej przestrzeni istotny wpływ ma aranżacja oświetlenia. Barwa światła, gra cieni, fantazyjne lampiony i lampy zamontowane w strategicznych miejscach zapewniają bezpieczeństwo podczas wieczornych spacerów i podkreślają urokliwą scenerię ogrodu, wydobywając z niej prawdziwe piękno. Sprawdź najnowsze rozwiązania oświetlenia zewnętrznego, zainspiruj się i stwórz ogród marzeń. 

Jakimi lampami oświetlić ogród?

Wybór oświetlenia ogrodowego nie może być przypadkowy. Aranżację i rozmieszczenie strategicznych punktów warto zaplanować już na etapie projektu. Alejki ogrodowe, miejsce wypoczynku czy mieszkania wymagają specjalistycznego oświetlenia – lampy ogrodowe są bowiem nieustannie narażone na działanie czynników mogących zakłócić ich prawidłowe funkcjonowanie. Aby uniknąć niechcianych awarii i niepotrzebnych wydatków, kupuj wysokiej jakości produkty, wybierając oświetlenie przeznaczone tylko do użytku outdoorowego o wysokim parametrze IP określającym stopień odporności oprawy.

Szeroka oferta internetowego sklepu z oświetleniem Studio Światła umożliwi dokładne dopasowanie materiałów oraz stylu lamp idealnych do aranżacji Twojego ogrodu, podkreślając jego piękno za dnia i w porach nocnych. O czym warto pamiętać, aby zewnętrzne otoczenie domu zachwycało spójnością i funkcjonalnością zarówno w strefie wypoczynkowej, jak i w miejscach strategicznych? Jaki rodzaj lampy najlepiej sprawdzi się w danym miejscu?

Po pierwsze bezpieczeństwo

Lampy ogrodowe poza funkcją dekoracyjną powinny oświetlać strategiczne miejsca ogrodu tak, aby wieczorne spacery po ogrodzie nie zagrażały bezpieczeństwu. W szczególności powinniśmy się skupić na dokładnym oświetleniu bramy wjazdowej, furtki oraz ścieżki, po której poruszamy się w ogrodzie. Aby zmaksymalizować komfort, wybierz lampy, które pozwalają na zarządzanie oświetleniem – zainwestuj w czujniki ruchu, zmierzchu bądź włączniki z programatorem czasu.

Lampa najazdowa 

Lampa najazdowa to idealna alternatywa na posiadaczy terenu o mniejszych wymiarach. Tego rodzaju oświetlenie montowane w powierzchnie utwardzone – kostka brukowa, deski, beton. Dzięki gruntowemu montażowi lamp najazdowych wzdłuż podjazdów, zwiększasz bezpieczeństwo wieczornych wyjazdów i powrotów do domu – lampy nie stwarzają ryzyka przypadkowego zderzenia z pojazdem. Co więcej, lampy najazdowe dostępne w internetowym sklepie Studio Światła, to modele z regulowanym kątem nachylenia źródła światła. Dzięki nim możesz precyzyjnie zaaranżować swój ogród.

Wieczorny relaks

Lampy ogrodowe powinny znaleźć się również w strefie wypoczynkowej, z której najchętniej korzystamy właśnie w porach wieczornych. Oświetlenie przydomowej przestrzeni pełni zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną wprowadzając przytulny, delikatny klimat podczas nocnych spotkań. Idealnie sprawdzą się tu zarówno romantyczne girlandy, które odmienią charakter Twojego ogrodu, jak i funkcjonalne, ozdobne plafony. 

Na Studioswiatla.pl kupisz lampy online znanych marek, zyskasz wgląd do całego asortymentu sklepu oraz znajdziesz propozycje gotowych aranżacji. Sprawdź jaki rodzaj lamp trafi do Twojego gustu i stworzy spójną całość z wystrojem ogrodu. Postaw na najwyższą jakość produktów i podkreśl piękno Swojego ogrodu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *