Lifestyle

Co to jest mezoterapia?

Co to jest mezoterapia?

Każdy z nas w pewnym momencie zauważa pierwsze oznaki starzenia się skóry. Można jednak skutecznie je zniwelować i odżywić tkanki poprzez zabieg mezoterapii. Substancje odżywcze opóźniają również pozostałe procesy związane ze starzeniem. Na czym polega i jakie daje efekty? O tym przekonamy się w dalszej części artykułu. 

Czym jest zabieg mezoterapii?

Codzienna pielęgnacja nie pomoże nam zwalczyć widocznych oznak starzenia, szczególnie gdy są już w dość wysokim stadium rozwoju. Musimy pamiętać, że różnego rodzaju kosmetyki, które stosujemy, mają za zadanie przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek, a nie usuwać te, które już mamy. Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest to, że substancje odżywcze zawarte w kremach docierają tylko do wierzchnich warstw, czyli do naskórka. Aby efekt był długotrwały, powinniśmy postawić na zabieg mezoterapii, który pozwoli na wprowadzenie ważnych mikroskładników pod skórę. 

Mezoterapia uważana jest za jedną z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych metod przeciwdziałania oznakom starzenia. Nie tylko działa na już istniejące problemy, ale również zapobiega ich ponownemu powstawaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które mają skłonności do powstawania zmarszczek, będą mogły się z nimi pożegnać na długi czas. 

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii to nic innego jak zaaplikowanie substancji odżywczych w głąb skóry. Mieszanki składają się z różnych składników. Są to między innymi kwas hialuronowy, witaminy, sole mineralne czy minerały, na które skóra ma największe zapotrzebowanie. W zależności od potrzeby oraz indywidualnych preferencji możemy skorzystać z mezoterapii igłowej lub bezigłowej.

Pierwsza opcja polega na dostarczaniu mieszanek składników odżywczych poprzez igły i jest to metoda bardziej inwazyjna. Zabieg mezoterapii bezigłowej to wprowadzanie tych samych substancji za pośrednictwem elektroporacji. Najważniejsze jest to, aby wykonywała go osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Jest to bardzo istotne, ponieważ wówczas nie występuje ryzyko powikłań czy nieodpowiedniej reakcji skóry, np. w przypadku podania zbyt dużej dawki. 

Mezoterapia najlepiej sprawdza się, gdy zdecydujemy się na serię zabiegów. Liczba sesji jest dobierana przez specjalistę, w zależności od tego, w jakiej kondycji jest nasza skóra. Na efekty nie trzeba jednak długo czekać, ponieważ pojawiają się one już po pierwszym zabiegu. Aby zachować dobrą cerę jak najdłużej, warto regularnie odbywać wizyty na mezoterapii. Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące zabiegu, koniecznie odwiedź stronę internetową https://cosmed24.pl/jakie-igly-do-mezoterapii/.

Jakie są efekty mezoterapii?

Zabieg mezoterapii przede wszystkim zatrzymuje procesy starzenia się skóry i niweluje powstałe zmarszczki. Dodatkowo jest świetną profilaktyką przed powstawaniem nowych problemów. Doskonale radzi sobie z drobnymi niedoskonałościami, idealnie nawilża i regeneruje potrzebujące warstwy skóry. Sprawia, że wyglądamy młodo i promiennie, a twarz wydaje się oczyszczona i odświeżona. Oprócz tego mezoterapia radzi sobie z widocznymi bliznami. 

Udostępnij