Urlop

Ile kosztuje wycieczka do Dubaju z Polski?

Ile kosztuje wycieczka do Dubaju z Polski?

Zjednoczone Emiraty Arabskie kojarzą się bez wątpienia z ogromnym luksusem, bogactwem oraz wszechobecną nowoczesnością. Stały się więc doskonałym miejscem wakacyjnych wyjazdów, z czego chętnie korzystają także polscy turyści. Od pewnego czasu w ofertach biur podróży znajdziecie szereg propozycji, obejmujących kilkunastodniowe pobyty w Dubaju, gdzie macie stuprocentową gwarancję pięknej pogody. ZEA zaliczane są do kierunków egzotycznych, dlatego też koszty urlopu w tym kraju są zwykle wyższe niż w destynacjach alternatywnych. Ile musicie zapłacić za wyjazd do Dubaju?

Wybór hotelu

Pierwszym czynnikiem, mającym wpływ na cenę wyjazdu, jest bez wątpienia hotel, jaki wybierzecie. Oferty biur podróży obejmują hotele znanych na całym świecie sieci, jak i lokalne miejsca noclegowe. Najważniejsza jednak jest tak zwana kategoryzacja, czyli ilość gwiazdek, jakie ma konkretny obiekt. Najtańszym rozwiązaniem będzie hotel dwugwiazdkowy, choć trudno znaleźć go w Dubaju, dlatego też skupmy się na trzech gwiazdkach.

Pobyt dla jednej osoby w tego typu obiekcie to koszt około 2300 złotych za 7 dni. Mówimy oczywiście o braku pełnego wyżywienia, do czego nawiążemy w dalszej części artykułu. Najdroższa opcja z kolei, czyli pięknie położony hotel pięciogwiazdkowy z wszystkimi udogodnieniami to kwota ponad 8 tysięcy złotych od osoby. Jeśli cenicie ponadprzeciętny komfort, ale domowy budżet nie pozwala na sfinansowanie wakacji marzeń w pięknym hotelu, skorzystajcie z możliwości, jakie daje pożyczka przez internet.

All inclusive, a może wystarczy śniadanie?

Z kosztami wycieczki do Dubaju wiąże się wspomniane wcześniej wyżywienie. Podobnie jak w przypadku innych popularnych kierunków wakacyjnych, mamy możliwość wyboru pomiędzy wersją all inclusive, a samym śniadaniem oraz śniadaniem i obiadokolacją. W opcji AI nie musimy martwić się o nic – mamy zapewnione całodzienne wyżywienie, przekąski, napoje oraz dostęp do barów serwujących alkohol. Za ten luksus trzeba jednak dodatkowo zapłacić, a różnica w cenie może wynieść nawet blisko 2 tysiące złotych od osoby.

Mniej kosztownym, ale jednak ograniczonym pomysłem na wakacyjne wyżywienie, jest opcja noclegu ze śniadaniem. Minusem tego rozwiązania jest z pewnością konieczność zapewnienia sobie choćby obiadu oraz napojów. Może się okazać, że samodzielne zakupy w lokalnych sklepach będą znacznie droższe niż skorzystanie z nieco bogatszej oferty hotelowej. Jeśli jedyną przeszkodą w sfinansowaniu opcji All Inclusive są ograniczenia budżetowe, z pomocą przyjdzie pożyczka przez internet.

Koszty dodatkowe

Sposobów na spędzanie wakacji jest wiele – jedni preferują plażowanie od rana do wieczora, inni z kolei łączą odpoczynek z poznawaniem piękna kraju, który odwiedzają. Bez wątpienia druga wersja jest znacznie lepsza, dlatego też warto rozważyć zakup wycieczek fakultatywnych, w czym pomoże pożyczka przez internet. W Dubaju oferta ta jest bardzo zróżnicowana i zależy między innymi od propozycji biura podróży, z którego usług korzystamy.

Miłośnicy podwodnego życia z pewnością powinni wybrać się do ogromnego akwarium, w którym prezentowane jest życie na dnie oceanu. Jeśli natomiast wolicie podziwiać niespotykane krajobrazy, obowiązkowym punktem wakacji powinno być safari po pustyni lub rejs statkiem wzdłuż kanału Dubai Creek. To oczywiście tylko nieliczne przykłady atrakcji, jakie możecie sobie zafundować podczas urlopu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *