villaaqua.pl

Blog podróżniczy

Domowy oczyszczacz powietrza
Dom

Domowy oczyszczacz powietrza – smog znika bez śladu

Czy warto zainwestować w oczyszczacz powietrza? Smog oraz inne nieczystości z zewnątrz codziennie trafiają do naszych mieszkań. Mimo dbania o czystość i porządek nie jesteśmy w stanie zapanować nad tym, jakie zanieczyszczenia przedostają się do naszych domów przez drzwi i okna. Jedynym skutecznym sposobem na walkę z nimi jest dobrej jakości oczyszczacz powietrza.

Czy oczyszczacze powietrza są dobre dla zdrowia?

Dobry oczyszczacz powietrza może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Urządzenie filtruje powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy. Usuwa znajdujące się wokół nas pyłki roślinne, kurz, roztocza i pomaga w walce z chorobami dróg oddechowych i alergiami. Ponadto oczyszczacze powietrza wyposażone w filtry węglowe redukują utrzymywanie się w powietrzu dymu papierosowego, a te wyposażone w filtry HEPA mogą chronić przed wirusami i bakteriami, ograniczając ilość czynników chorobotwórczych. Najważniejszym zadaniem oczyszczaczy powietrza jest jednak walka ze smogiem, którego wdychanie bardzo negatywnie wpływa na cały nasz organizm.

W pomieszczeniach, w których znajduje się oczyszczacz powietrza, smog praktycznie nie istnieje! Dobry oczyszczacz powietrza redukuje chorobotwórcze pyły zawieszone, będące głównymi składnikami smogu. Dzięki temu realnie wspomaga funkcjonowanie układu krążenia, a także zmniejsza ryzyko raka, miażdżycy czy chorób wieńcowych oraz pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację. Możesz być pewien, że jeśli zainwestujesz w domowy oczyszczacz powietrza, smog całkowicie zniknie z Twojego mieszkania. Często pojawiają się także pytania, czy oczyszczacz powietrza może być szkodliwy. Otóż oczyszczacz powietrza sam w sobie nie zagraża naszemu zdrowiu, oczywiście o ile prawidłowo przestrzegamy zasad jego użytkowania.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Podejmując decyzję, jaki oczyszczacz powietrza kupić, należy zastanowić się, na jakich jego funkcjach najbardziej nam zależy. Oczyszczacze marki Samsung wyposażone są w szereg funkcji i udogodnień, z których każdy na pewno wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Pierwszym ważnym aspektem jest trójstopniowy system filtracji. Wszystkie oczyszczacze Samsung mają wbudowane trzy rodzaje fitów – wspomniany już wcześniej filtr HEPA oraz filtr węglowy, a także filtr wstępny zatrzymujący większe cząsteczki kurzu, sierść, włosy, pyłki traw i drzew.

Połączone filtry są w stanie eliminować 99,97% zanieczyszczeń powietrza. Urządzenia mają także intuicyjne wyświetlacze, które informują właściciela o aktualnym stanie powietrza oraz alarmują o konieczności wymiany filtra. Istotnym czynnikiem przy wyborze oczyszczacza jest także tryb automatyczny. Dzięki niemu urządzenie na bieżąco bada stan jakości powietrza i dostosowuje do niego moc oczyszczania. Część oferowanych przez Samsunga modeli oczyszczaczy ma wbudowany moduł Wi-Fi. Dzięki niemu i dedykowanej aplikacji mobilnej SmartThings będziemy mogli dbać o jakość powietrza w naszym domu, również znajdując się poza nim. Ważnym aspektem przy podejmowaniu decyzji, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, jest także wygląd samego urządzenia. Oczyszczacze marki Samsung mają nowoczesny, uniwersalny, minimalistyczny design, dzięki czemu wpasowują się w praktycznie każde pomieszczenie.

Dobry oczyszczacz powietrza to konieczność dla każdego, kto chce zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Decydując się na jego zakup, możemy mieć pewność, że powietrze w naszych domach będzie czyste i świeże, a główna przyczyna, dla której postanowiliśmy kupić oczyszczacz powietrza, smog – zniknie z naszych domów raz na zawsze. W starciu oczyszczacz powietrza – smog nieczystości nie mają żadnych szans.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *