villaaqua.pl

Blog podróżniczy

Lifestyle

Afryka- kontynent bardzo ekscytujący, ale również dość zdradliwy i niebezpieczny

Afryka to bardzo ciekawy i egzotyczny kontynent. Można tam zobaczyć wiele ekscytujących krajobrazów, zwierząt, czy rzeczy. Jednak, by wyprawa na afrykański ląd kojarzyła nam się wyłącznie dobrze, trzeba przypilnować przed wyjazdem wielu spraw.

O czym trzeba pamiętać w pierwszej kolejności, udając się na kontynent afrykański?

Po pierwsze, że nie w każdym państwie afrykańskim jest tak samo bezpiecznie. Trzeba na przykład przed wyjazdem do konkretnego państwa zorientować się, jaka panuje tam sytuacja polityczno- gospodarcza. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem Polskiego ministerstwa Spraw Zagranicznych. Po drugie warto jeszcze przed wyjazdem dowiedzieć się, jakim dialektem lub narzeczem posługują się mieszkańcy państwa, do którego chce się jechać. Przed wyjazdem warto pomyśleć też o sprawdzonym przewodniku, który pomoże nam lepiej się odnaleźć w nieznanych nam realiach.

Gdzie do Afryki?

Polecany kierunkiem podróży jest Nambia. Jest bardzo malownicze państwo o niezmienionym prawie przyrodzie. Warto odwiedzić też Tanzanię. Ona z kolei słynie z godnych uwagi zwierząt, bardzo zróżnicowanych grup etnicznych, pięknych plaż oraz lodowca Kilimandżaro. Swoją afrykańską eskapadę można również rozpocząć od Maroka lub też Kenii. To jedne z najczęściej wybieranych kierunków przez zagranicznych turystów.

Co jeszcze jest istotne w trakcie organizacji wycieczki do Afryki?

Na pewno to, by uzyskać wizę. Wymagają jej prawie wszystkie afrykańskie państwa. Trzeba przypilnować, by była ona ważna przynajmniej przez sześć miesięcy od daty planowanego przyjazdu. Drugim ważnym dokumentem jest paszport. Na jego podstawie również można wjechać do kilku państw. By miał on moc sprawczą, musi on być oczywiście ważny i wydany przez odpowiednie organy. Bilety lotnicze to kolejna sprawa, którą należy się zająć przed wyjazdem do Afryki. Najlepiej zakupić je u kompetentnego odbiorcy, który już nieraz bywał w tych państwach i wie, jakie niespodzianki losowe mogą nas tam spotkać. Gdy wybierze się zaufane biuro podróży, jest większa szansa, iż podróż będzie przebiegała płynnie i bez komplikacji.

A co z pieniędzmi?

W krajach afrykańskich najbezpieczniej mieć ze sobą euro i dolary. Można na przykład bez problemu wymienić je na miejscową walutę. Najlepiej i najkorzystniej zrobić to u przewodnika. W większych miejskich ośrodkach istnieje też możliwość wymiany gotówki w okolicznych kantorach. Niemniej turyści zagraniczni raczej nie powinni mieć przy sobie zbyt dużo żywej gotówki, bo mogą stać się celem kradzieży.

Jak wygląda kwestia szczepień?

To chyba najbardziej pożądana rzecz, którą trzeba wykonać przed przyjazdem do Afryki. Na powyższym kontynencie jest wiele chorób, na które zagraniczni turyści nie są absolutnie odporni. Dlatego trzeba zaliczyć komplet szczepień, by móc się cieszyć wyjazdem w ten region świata. Oprócz szczepionek ważny jest też zapas środków chroniących przed komarami. One jak wiadomo, przenoszą takie choroby jak malaria, więc trzeba uważać, żeby nie zostać przez nie zbytnio pokąsanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *